Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Seimo darbo tvarka ir jos naujovės

Seimo darbo tvarka ir jos naujovės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Seimo darbo tvarkos samprata, bendrieji konstituciniai ir įstatyminiai pagrindai. Pagrindinės Seimo statuto 2004m. lapkričio 9 d. naujovės. Seimo Audito komiteto įgaliojimai ir jų galimas vertinimas parlamentinės kontrolės požiūriu. Seimo narių darbo sąlygų pagrindai. Seimo pareiga reaguoti į Konstitucinio Teismo nutarimus. Išvados.

Ištrauka

Konstitucine teisė – svarbiausia teisės šaka, kurios normos įtvirtina ir reglamentuoja žmogaus teisinę padėtį visuomenėje. Konstitucinė teisė nustato asmens ir valstybės santykių pagrindus, kitaip sakant, ji nustato asmens teisinio statuso pagrindus. Demokratinės konstitucinės valstybės svarbiasuia pareiga – saugoti žmogaus teises ir laisves. Iš to išplaukia, kad valstybės valdžios instutucijų paskirtis – saugoti žmogaus teises ir laisves. Reikia pabrėžti tai, kad LR Konstitucija jokiai kitai institucijai ar valdingus įgalinimus turinčiai valstybės įstaigai nenustato teisę veikti valstybės vardu – tik Seimui, Respublikos Prezidentui, Vyriasybei bei Teismui. Lietuvos Respublikos Konstitucija numato, jog Seimas yra viena iš valstybės institucijų, vykdančių valstybės valdžią ir turinti išskirtinę teisę – kurti įstatymus – aukščiausios juridinės galios norminius aktus. Tai reiškia, jog Seimas, turintis įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, dalyvauja teisėkuros procese. Tai yra pagrindinis Seimo darbas, turintis įtaką visai visuomenei ir kartu visai Valstybei. Reikia nepamiršti jog Lietuvos Respublikos Parlamentas savo tikrąjį istorinį vardą – Seimas- atgavo priemus 1992m. Lietuvos Respublikos Konstituciją. Seimas Lietuvos gyventojams tai netik Tautos atstovų susirinkimas, bet ir valstybingumo simbolis. Parlamentas nepavaldus jokiai vykdomosios valdžios kontrolei. Jis pats nustato savo vidaus struktūrą ir veiklos procedūrą. Bet tai daro taip, kad jo įgaliojimų nustatymas ir vykdymas neprieštarautų Konstitucijai.
Šio darbo tema yra "Seimo darbo tvarka ir jos naujovės". Tai aktuali tema, nes yra daug įdomių bei diskutuotinų klausimų. O butent tai, kad per pastaruosius metus susiformavo tam tikros Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Respublios Seimo sąveikos tradicijos. Todėl reikės skirti dėmesį į tai, kokį svarbų vaidmenį atlieka LR Konstitucinis teismas Seimo darbo tvarkos procese. Ir dar pabrėžtina tai, kad visai neseniai, 2004m. pabaigoje Seimas priemė Seimo statuto pakeitimus, kurie turi nemažą reikšmę ir svarbą.
Šiame darbe bus pabandyta loginiais, sistemianias, istoriniais ir lyginamaisiais metodais atskleisti temos esmę, pagrindą ir aktualumą. Svarbiausiais šaltiniais bus LR Konstituciją ir LR Seimo statutą, nes šių teisės aktu sąveikia yra išskirtinė dėl to, kad visų pirmą Seimo statutas - tai ne įstatymas, kaip dažnai painioja net ir kai kurie Seimo nariai sakydami savo kalbas, o įstatymo galią turintis teisės aktas, kuris gali būti pakeistas tik Seimo statutu. Ir bet koks šio teisės akto, turinčio įstatymo galią, straipsnis neturi prieštarauti Kosntitucijai. Taip yra dėl to, kad be organizacinių Seimo darbo klausimų, sesijų programų sudarymo ir įstatymo projekto rengimo ir priemimo tvarkos, Seimo statute reglamentuojamas ir Seimo nario teisinis statusas. Tai konstitucinis statusas, kurio turinyje išreikštas ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje įtvirtintas teisinės valstybės konstitucinis siekinys. Bet apie Seimo darbo tvarką ir jos visas naujoves plačiau bus aptarta viso darbo sekoje, pasitelkant ne tik Leituvos, bet ir užsienio teisininkų ir mąstytoju darbais, taip pat palyginant kitų valstybių konstitucijos svarbą ir vaidmenį jų parlamentų veikloje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-31
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis47.64 KB
AutoriusLuiza
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. V. Vaičaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimo darbo tvarka ir jos naujoves [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc.dr. V. Vaičaitis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą