Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Gamybos išlaidos

Gamybos išlaidos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Gamybos išlaidų rūšys ir jų klasifikacija. Tiesioginės gamybos išlaidos. Netiesioginės gamybos išlaidos. Gamybos išlaidų apskaitos registrai. Savikainos (išlaidų) kalkuliavimo metodai. Užsakyminis kalkuliavimo metodas. Tiesioginės išlaidos pilnosios gaminių savikainos kalkuliavimo metoduose . Netiesioginės išlaidos pilnosios gaminių savikainos kalkuliavimo metoduose.

Ištrauka

Literatūroje minima daug įvairių išlaidų apibrėžimų, pabrėžiančių vieną ar kitą aspektą. Dažniausiai pateikiami bendro pobūdžio apibrėžimai, pvz.: išlaidos - tai netektis, sumažinanti kompanijos turtą; išlaidos - visa tai, kas sumažina pelną arba padidina nuostolį; išlaidos - tai ekonominių rezultatų sumažėjimas, 'lėšų nutekėjimo forma". Tačiau greičiausiai tiksliausias apibrėžimas pateikiamas 11 – ajame Verslo apskaitos standarte (toliau – VAS): išlaidos – turto ar paslaugų sunaudojimas bei turto vertės sumažėjimas per ataskaitinį laikotarpį.
Išlaidų mažinimas yra labai aktualus rinkos ekonomikos sąlygomis. Nors kai kurių kompanijų pagrindinis tikslas nėra pelnas, tačiau asmenys, priimantys sprendimus, visada turi ieškoti efektyvių, pelningų sprendimų ("Sprendimų darytojai yra pelno maksimalistai‘'). Todėl, siekdami pelno, menedžeriai turi ieškoti galimybių, kaip racionaliau panaudoti išteklius, taikyti pažangesnius technologinius procesus, didinti gamybos efektyvumą, kad būtų sumažintos gamybos išlaidos.
Gamybos išlaidos yra įmonės veiklos efektyvumo matas. Jos būna realios ir numatomos, t.y. kurios jau padarytos arba bus padarytos gaunant pajamas. Paprastai nustatant ataskaitinio laikotarpio išlaidas, šiais 3 principais: 1) priežasčių ir padarinių santykio - atitinkamos išlaidos traktuojamos kaip išlaidos, jei įrodomas jų tiesioginis ryšys su atitinkamomis pajamomis; 2) sistemingo ir racionalaus paskirstymo - daugelis aktyvų garantuoja pelną per kelis laikotarpius, todėl tokio aktyvo išlaidų dalis nustatoma apskaičiavus konkrečią šių aktyvų numatomų pajamų sumą per tam tikrą laikotarpį; 3) greito išaiškinimo - daugelis išlaidų nustatomos kaip einamojo laikotarpio išlaidos.
Gamybos išlaidų apskaita gamybinės veiklos įmonėse padeda vadovams priimti sprendimus. Visi sprendimai turi būti susiję su gamybos išlaidų apskaitos sistemos pagrindiniais tikslais. Svarbu mokėti išskirti savikainos kalkuliavimo tikslą nuo visų kitų (planavimo ir kontrolės, biudžeto kontrolės tikslų).
Be atsargų įvertinimo ir pajamų apskaičiavimo finansinėms ataskaitoms, vadovams reikia informacijos apie produkcijos gamybos išlaidas, kad galėtų priimti sprendimus, susijusius su kainų ir gamybos strategija. Vadovams reikia gamybos padalinių išlaidų, kad įvertintų įmonės skyrių darbą.
Valdymo apskaitos sistema įgyvendina pagrindinius planavimo ir kontrolės tikslus, parenkant įmonės padalinius kaip išlaidų objektus. Aukščiausios valdymo grandies vadovai paskirsto organizacijos darbą tarp atsakomybės centrų, t.y. įmonės padalinių, kurie apima specifines veiklos sritis. Pvz., duomenys apie išlaidas paprastai yra gaunami iš išlaidų centro, mažiausios veiklos ar atsakomybės centro dalies, kur jie yra kaupiami. Išlaidų centrai gamyboje yra cechai, bet kai kur į cechą gali įeiti keli išlaidų centrai. Pvz., mechaninis cechas gali turėti vieną vadovą, nors jame yra įvairių mašinų - ir tekinimo staklių, ir štampavimo presų, ir frezavimo staklių. Kiekviena mašinų grupė kartais yra laikoma kaip atskiras išlaidų centras, turintis savo vadovą (pavyzdžiui, cecho viršininko pavaduotoją).
Gamybinės veiklos įmonėse duomenys apie gamybos išlaidas kaupiami dviem pagrindiniams išlaidų objektams: skyriams ir gaminamai produkcijai. Tai galima atlikti:
1) kaupiant informaciją apie gamybos išlaidas atsakomybės centruose;
2) priskiriant šias išlaidas produkcijos, paslaugų ar kitiems veiklos objektams.
Pagamintos produkcijos savikainos kalkuliavimo sistema - tai metodas, padedantis sukurti informaciją apie gamybos išlaidas, susijusias su konkrečiais gaminiais arba veiklos sritimis. Gatavos produkcijos savikaina yra vienas iš pagrindinių gamybinės veiklos įmonių ekonominių rodiklių, parodančių įmonės ūkinės veiklos efektyvumą.
Savikainos kalkuliavimas reikalingas dviem svarbiems tikslams: įvertinti produkciją ir ją kontroliuoti. Produkcijos įvertinimas pasireiškia nebaigtos gamybos, gatavos produkcijos likučių bei parduotų prekių savikainos rodiklių nustatymu. Jie pateikiami finansinėje atskaitomybėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.52 KB
Autoriuspubadmin
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybos islaidos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2018-11-20 IP: 84.15.182.202
    Aneta sako

    Gamybos išlaidos kas tai raiskia ?

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą