Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Geodezija>Skaitmeninio topografinio plano M1:500 sudarymas

Skaitmeninio topografinio plano M1:500 sudarymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Pradiniai duomenys. Užduotis. Įvadas. Koordinačių sistemos naudojamos GIS. Duomenų modeliai (vektorinis, rastrinis). PP "ARC VIEW" trumpas aprašymas. Vektorizavimo tvarka PP "ARCVIEW". Atributinių lentelių pildymas. Sukurtų atributinių lentelių aprašas. Duomenų paieška. Išvados.

Ištrauka

Geografinė informacinė sistema - GIS santrumpa anglų kalba reiškia ne tik geografinės informacijos sistemas (angl.: Geographic Information Systems), kurios yra skaitmeninių priemonių rinkiniai darbui su geografiniais duomenimis, bet ir geografinės informacijos mokslą (angl.: Geographic Information Science), nagrinėjantį teorines tokių sistemų kūrimo prielaidas. Lietuvoje šie du terminai dažniausiai neskiriami, o geografinės informacijos mokslo samprata vis dar labai neaiški. Pagrindinis GIS privalumas – operavimas erdvine (koordinuota, orientuota erdvėje) informacija. Taigi, informacija apie tam tikrą miestą ar jo dalį gali būti pateikiama visos eilės konkrečios teritorijos tematinių žemėlapių, atspindinčių tam tikrą vietovės bruožą, pavidalu.
GIS privalumai kartografijoje akivaizdūs – tikslumas, vaizdo nuolatinė sąsaja su duomenimis, automatinis projekcijų skaičiavimas, duomenų tarpusavio integravimas, paprastas duomenų vizualizaviams ir maketavimas, standartizavimas, metaduomenys.
Tačiau mechaniškas GIS naudojimas kartografijoje taip pat kelia problemų: formalus požiūris į kartografavimo procesą (grafinė ataskaita painiojama su žemėlapiu), daugiau dėmesio skiriama ne žemėlapio kokybės, o efektyvumo problemoms spręsti...
ArcView - populiariausia pasaulyje GIS programinė įranga. ArcView - tai galinga ir lengvai įsisavinama geografinė informacinė sistema, skirta erdvinės informacijos analizei, tyrinėjimui, užklausų formavimui ir vaizdavimui. ArcView programinę įrangą gamina firma ESRI. Pagrindinė ArcView ypatybė yra tai, kad su šia programine įranga galima nesunkiai dirbti su grafine ir lenteline informacija, analizuojant ją geografiškai.
Šio kursinio projekto tikslas yra su programa ArcWiev GIS Version 3.0 sukurti rastinio vaizdo pagrindu taškinę, linijinę ir poligoninę temas bei užpildyti naujų temų atributines lenteles (žr. grafinėje medžiagoje). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-25
DalykasGeodezijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis217.43 KB
Autoriuseduke
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitmeninio topografinio plano M1 500 sudarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą