Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Dviejų zonų automatinės klimato kontrolės UML modelis

Dviejų zonų automatinės klimato kontrolės UML modelis

  
 
 
1234567
Aprašymas

Objektiškai orientuota analizė. Įvadas. Projektas. Panaudojimo atvejų diagrama (use case). Klasių diagrama (class). Sekų diagrama (Sequence). Bendradarbiavimo diagrama (collaboration). Būsenų diagrama (activity). Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas sumodeliuoti automobilinės kondicionavimo sistemos veikimo principą, aprašant pastarąją sistemą UML kalboje. Sistemos paskirtis yra palaikyti pastovią pageidaujamą temperatūrą automobilio salone. UML modelis parodo principus kaip sąveikauja aparatinė sistemos įranga tarpusavyje per programinę dalį, savoje eigoje ir vartotojo įtakoje.
Projektas
Modelio realizacijai naudotos MagicDraw UML bei Rational Rose Enterprice priemonės. Modelio esmę pilnai atskleidžia penkios žemiau detalizuotos diagramos.
Panaudojimo atvejų diagrama (use case)
Diagrama atvaizduoja kokius veiksmus vartojas atlieka su įrenginiu ir kaip į tai reaguoja aplinka įtakojama įrenginio.
Procese dalyvauja du aktoriai: vartotojas ir oras; bei atitinkami jų panaudojimo atvejai. Vartotojo veiksmai "nustato temperatura" ir "nustato apiputima" yra susieti apibendrintu ryšiu su oro veiksmais.
Klasė "klima" turi viena loginį parametrą "on" kuris apreiškia ar sistema yra aktyvi darbui, t.y. įjungta. Metodai "aktyvuoti" ir "isjungti" realizuoja sistemos paruošimo darbui, bei priešišjungiminius veiksmus. "keisk_temperatura" ir "oro_rautas" reguliuoja vėdinimą. Per metodą "valdyk zoną" parametro pagalba valdoma norima zona. "to_display" skirtas išvedinėti informaciją vartotojui į ekranėlį.
Klasės "zona" parametrai nurodo ar zona yra šiuo metu aptarnaujama, nustatytą pageidaujamą temperatūrą, bei esamą temperatūrą bei ventiliatoriaus pūtimo lygį. Veiksmai realizuoti per metodus: "aktyvuoti" – paruošia darbui, "saldyti" – vykdo oro šaldymo veiksmus, "sildyti" – šildo, "matuoti_temp" – pastoviai matuoja savo aplinkos oro temperatūrą, "uzkrauti_buvusius_param" – nustato prieš tai naudotus nustatymus dėl patogumo, "satbdyti" – išjungia priklausančių įrenginių darbą ir išsaugo nustatytu parametrus.
Klasė "lauko_termometras" realizuoja išorinio termometro veiklą, kuris pastoviai išvedinėja lauko temperatūrą į ekraną.
Klasės "klima" ir "zona" yra susietos asociacijos ryšiu su atirinkamu kiekiu požymiu 1 ir 2, nurodančiu kiek objektų gali dalyvauti ryšyje – viena "klima" ir du "zona" klasės objektai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-22
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis107.82 KB
Autoriusmacrohard
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. Saulius Valentinavičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dvieju zonu automatines klimato kontroles UML modelis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. Saulius Valentinavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą