Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Elektroninis paštas (9)

Elektroninis paštas (9)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Elektroninis paštas. Pašto serveris. Kompiuteriniai virusai.

Ištrauka

Šiandieninėje visuomenėje elektroninis paštas viena iš pagrindinių bendravimo ir duomenų perdavimo priemonių. Elektroniniu paštu galima siųsti elektroninius laiškus (pranešimus) bet kuriam interneto naudotojui, turinčiam elektroninio pašto adresą. Laiško gavėjas laišką gauna praktiškai tuo pat metu, kai jis išsiunčiamas. Gautas laiškas yra saugomas gavėjo interneto paslaugų teikėjo ISP serveryje iki tol, kol jis jį pasiima į savo kompiuterį.
Pašto dėžutė (ang. Mailbox) — vieta pašto serveryje elektroniniams laiškams laikyti, paskirta elektroninio pašto abonentui (ang. subscriber) jam registruojantis pas interneto paslaugų teikėją ISP (ang. Internet Service Provider).
Elektroninio pašto adresas (ang. e-mail address) — adresas, kuris suteikiamas elektroninio pašto abonentui. Elektroninio pašto adresą sudaro dvi dalys, atskirtos ženklu @. Kairėje ženklo pusėje rašomas abonento (vartotojo) vardas, dešinėje pašto serverio vardas atskirtas tašku nuo šalies adreso, kurie vienareikšmiškai identifikuojantis abonentą tame serveryje.

Elektroninio pašto adreso formatą user@host pasiūlė P.Tomilson. 1980 m. jį patvirtino pasaulinė standartų organizacija ISO.
Kiekvienas elektroninio pašto adresas yra unikalus, sudaromas naudojant tik lotyniškas raides ir turi būti naudojamas toks, koks duotas. Savavališkas elektroninio adreso pakeitimas papildomų tarpų įdėjimas, linksnio pakeitimas ir kiti pan. veiksmai padaro adresą beverčiu tokie laiškai adresato nepasiekia.
Elektroninio pašto abonentas gali skaityti arba paimti iš pašto dėžutės laiškus pateikęs registravimosi duomenis abonento vardą (ang. User Name) ir slaptažodį (ang. Password).

Kiekviename pašto serveryje kiekvienam abonentui laiškams laikyti skiriama tam tikro dydžio pašto dėžutė. Jei naudotojas neprisijungia prie pašto serverio ir nepasiima savo korespondencijos, tai pašto paslaugų teikėjas gali po numatyto termino, pavyzdžiui 3 mėnesių, laiškus pašalinti arba visus laiškus grąžinti siuntėjui. Dažnai pašto paslaugų teikėjas panaikina tam tikrą numatytą laikotarpį nenaudojamo elektroninio pašto adresą.
Nuolat daugėja serverių nemokamai suteikiančių pašto adresą bei pašto dėžutę ir saugančių bei leidžiančių skaityti gautus laiškus naudojant naršyklę. Tokia žiniatinklinio pašto paslauga suteikia galimybę prie elektroninio pašto prisijungti bet kurioje pasaulio vietoje, kur yra kompiuteris ir interneto ryšys, tačiau yra ir trūkumų - asmeniniai laiškai saugomi svetimame serveryje, juos skaityti galima tik prisijungus prie interneto, kai kurie serveriai į jūsų laiškus talpina savo reklamą, taip pat galite turėti problemų su nacionaliniais simboliais.
Pašto adresą gali suteikti interneto paslaugų teikėjas. POP pašto paslauga leidžia naudotis elektroninio pašto dėžute prisijungiant prie jos tam tikromis elektroninio pašto programomis. Tai suteikia galimybę rašyti ir skaityti laiškus neprisijungus prie interneto, interneto ryšį naudojant tik laiškų išsiuntimui ir gavimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-20
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.15 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninis pastas (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą