Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacinės visuomenės paslaugos

Informacinės visuomenės paslaugos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Žiniasklaida. Knygos, laikraščiai, žurnalai. Radijas ir televizija. Kinas. Reklama. Demonstracinė informacija. Internetas.

Ištrauka

Informacinės visuomenės paslaugos – paprastai už atlyginimą elektroninėmis priemonėmis ir per atstumą individualiu informacinės visuomenės paslaugos gavėjo prašymu teikiamos paslaugos.
Informacinės visuomenės paslaugos aprėpia įvairią ekonominę veiklą, atliekamą prisijungus prie elektroninių ryšių tinklo, ypač prekių pardavimą internetu. Informacinės visuomenės paslaugos nėra vien paslaugos, dėl kurių sutartys sudaromos internetu, bet joms priskiriamos ir tos paslaugos, už kurias jų gavėjai nemoka, pavyzdžiui, informacijos teikimo internetu paslaugos, priemonės informacijos paieškai, prie jos prieiti, paslaugos, kurias sudaro informacijos perdavimas ryšių tinklais, prieigos prie ryšių tinklo suteikimas arba paslaugos gavėjo pateiktos informacijos pateikimas internete.
Šiuolaikinę informacijos visuomenę mūsų laikais neįmanoma įsivaizduoti be VIP (visuomenės informavimo priemonių). VIP technologijos aktyviai yra naudojamos ne tik kaip informavimo, bet ir kaip visuomenės nuomonės paveikimo būdas. VIP technologijų lygis kasmet auga, ir jau dabar galima sakyti apie svarbią VIP vaidmenį kiekvieno informacinės visuomenės nario gyvenime. Į VIP dabar atsižvelgiama, kaip į moralinių normų bei visuomenės elgesio formuotoją. Visuomenės informavimo priemonės, pateikdamos tam tikrus elgesio modelius, sukelia visuotinį konformizmą, nes dauguma žmonių pradeda aklai vadovautis visuomenės informavimo priemonių siūlomais elgesio modeliais bei normomis.Kai kurių mokslininkų nuomone, VIP įsiskverbė ne tik į mūsų išorines realybės supratimą, bet ir mūsų svęs pažinimo sritį: VIP pateikia mums kriterijus, kuriais remdamiesi mes vertiname save, formuoja mūsų tikslus bei būdus juos pasiekti.
Šiais laikais visuomenės informavimo priemonės neapsiriboja žvaigždėmis ir valstybių vadovais: kiekvienas gali staiga atsidurti dėmesio centre: tapęs nelaimingo atsitikimo ar katastrofos dalyviu, nusikaltimo auka ar liudininku.
Viešoji informacija per visuomenės informavimo priemones turi būti pateikiama teisingai, tiksliai ir nešališkai. Deja, dažnai šis principas tėra iliuzija. Kokios galimos gynybos priemonės, kai per visuomenės informavimo priemones pateikta informacija šiurkščiai pažeidžia juridinio asmens teisėtus interesus ir žemina jo dalykinę reputaciją?
Pagal Visuomenės informavimo įstatymą, visuomenės informavimo priemonės tai – knygos, laikraščiai, žurnalai, biuleteniai ar kiti leidiniai, televizijos, radijo programos, kino ar kita garso ir vaizdo studijų produkcija ir kitos priemonės, kuriomis viešai platinama informacija (pvz. Interneto svetainės). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-19
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis34.66 KB
Autoriusaudrone
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines visuomenes paslaugos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą