Išplėstinė paieška
 
 
 

Alkoholizmo problema

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tikslai. Dėstymas. Alkoholio poveikis. Alkoholizmas ir priklausomybė. Alkoholizmo priežastys. Paauglių ir jaunimo priklausomybė nuo alkoholio. Moterys ir alkoholis. Alkoholio sukeliamos komplikacijos. Alkoholizmo pasekmės. Kova su alkoholizmu. Išvados.

Ištrauka

Sveikata – didžiausias žmogaus turtas, nuo jos priklauso ilgas ir kūrybingas žmogaus gyvenimas. Dėl to visais žmonijos istorijos etapais vienas iš pagrindinių uždavinių buvo išugdyti psichiškai ir fiziškai sveiką žmogų, išsaugoti jo sveikatą. Tačiau šiais laikais daugelyje šalių sergamumas įvairiomis ligomis didėja, o ypač psichinėmis. Psichinių ligų priežastys yra labai įvairios, o viena iš tų priežasčių – žalingi įpročiai. Vienas iš pagrindinių žalingų įpročių – Alkoholizmas. Tai lėtinis susirgimas, išsivystantis ilgą laiką piktnaudžiaujant alkoholiu, pasireiškiantis patologiniu potraukiu alkoholiui, psichine, o vėliau ir fizine priklausomybe.
Pagrindinis veiksnys yra pats alkoholis, tačiau nemažiau svarbūs ir kiti faktoriai. Manoma, kad alkoholis aktyvina smegenų sritis, atsakingas už malonumą, išsekina galvos smegenų cheminių medžiagų atsargas, sutrikdo medžiagų apykaitą, ilgainiui normalus organizmo funkcionavimas be alkoholio tampa neįmanomas. Svarbūs genetiniai faktoriai, nustatyta, kad sergančių alkoholizmu giminių tarpe šis susirgimas dažnesnis 7 kartus. Taip pat svarbūs tokie charakterio bruožai kaip uždarumas, egocentrizmas, nekantrumas, pernelyg didelis pasitikėjimas savimi ir kt. Dažniau šia liga suserga melancholikai ir cholerikai. Neigiamą įtaką turi nedarbas, neužtikrintumas savo ateitimi, prasta materialinė padėtis bei įvairios vaišių tradicijos.

TIKSLAI

1 Išsiaiškinti koks alkoholio poveikis;
2 Išsiaiškinti kas yra alkoholizmas ir priklausomybė nuo jo;
3 Išanalizuoti alkoholizmo priežastis;
4 Išsiaiškinti kodėl vis daugiau paauglių ir jaunimo priklausomi nuo alkoholio;
5 Išsiaiškinti, kodėl moterys vis dažniau vartoja alkoholį;
6 Išsiaiškinti alkoholio sukeliamas komplikacijas;
7 Išsiaiškinti alkoholizmo sukeliamas pasekmes;
8 Apsvarstyti ir aprašyti galimus kovos būdus prieš alkoholio vartojimą

Etilo alkoholio formulė (C2H5OH) - rodo jį esant aktyvia organine medžiaga. Alkoholis labai gerai, bet kokia proporcija tirpsta vandenyje ir organiniuose tirpikliuose. Tirpsta pats ir tirpina riebalus bei riebalines medžiagas. Vadinasi išgėrus alkoholio, jis pasklis po visą kūną. Vandeningesniuose organizmuose jo bus daugiau. Taip pat jo bus daugiau tuose organizmuose, kurie turi daugiau kraujagyslių, nes alkoholį iš virškinamojo trakto išnešioja kraujas.
Išgertas alkoholis tuoj pat iš skrandžio ir plonųjų žarnų patenka į kraują. Jeigu žmogus išgeria nevalgęs - didžiausia koncentracija kraujyje būna po 40-60 min., o jeigu pavalgęs - po 1,5-2 h. Apie 20 % išgerto alkoholio rezorbuojasi (patenka į kraują) iš skrandžio ir apie 80 % iš plonųjų žarnų.
Žmogaus organizme oksiduojasi apie 90 % išgerto alkoholio, apie 10 % išsiskiria nepakitusiu pavidalu su šlapimu ir prakaitu. Štai kodėl girtas žmogus dvokia alkoholiu, nors tas alkoholis yra jo viduriuose.
Alkoholio degimo procesas stipriausiai vyksta kepenyse. Jo metu sueikvojama organizmui labai reikalingų medžiagų. Ypač B grupės vitaminų. Degdamas 1 gramas alkoholio duoda 7,1 kilokalorijos energijos. Bet degdamas alkoholis alina organizmą, ypač kepenis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis15.49 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAlytaus Jotvingių gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmo problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Alytaus Jotvingių gimnazija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą