Išplėstinė paieška
 
 
 

Pažemio ozonas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Atmosfera ir jos sluoksniai. Pažemio ozonas. Pažemio ozono stebėjimas ir duomenys. Pažemio ozono įtaka žmogaus sveikatai ir augalijai. Išvados.

Ištrauka

Su ozono koncentracijų pokyčiais yra susijusios dvi svarbios aplinkos problemos: pažemio (troposferos) ozono koncentracijų didėjimas ir stratosferos ozono sluoksnio nykimas. Pirmoji iš šių problemų priskirtina prie regioninio masto aplinkos pokyčių, o antroji prie globalinių.
Kasmet vis aktualesne problema tampa didelė ozono koncentracija atmosferos pažemio sluoksnyje. Stratosferos ozono sluoksnis yra lyg šarvas žemei, o pažemio ozonas, kuris tiesiogiai veikia gyvąją gamtą ir žmogų, yra viena iš labiausiai toksiškų medžiagų. Jau kelintą dešimtmetį stebimas ozono lygio kilimas ir vis dažniau registruojama koncentracija, pavojinga žmogui, kitiems gyviems organizmams, augalijai ir įvairioms medžiagoms.
Šio darbo tikslas – informacija apie pažemio ozoną.

Su ozono koncentracijų pokyčiais yra susijusios dvi svarbios aplinkos problemos: pažemio (troposferos) ozono koncentracijų didėjimas ir stratosferos ozono sluoksnio nykimas. Pirmoji iš šių problemų priskirtina prie regioninio masto aplinkos pokyčių, o antroji prie globalinių.


Pagrindiniai žemės atmosferos sluoksniai:
Troposfera – žemutinis atmosferos sluoksnis, 8 –12 km nuo žemės paviršiaus. Kylant aukštyn troposferos temperatūra mažėja ir šio sluoksnio viršuje nukrinta žemiau 50 laipsnių šalčio.
Stratosfera – antrasis atmosferos sluoksnis, iki 50 km nuo žemės paviršiaus. Kylant aukštyn temperatūra stratosferoje iš pradžių (apie 5 km) yra gana pastovi, o po to pradeda didėti ir ties riba su mezosfera priartėja prie nulinės reikšmės. Oro sudėtis troposferoje ir stratosferoje yra beveik vienoda, tik oro tankis kylant aukštyn gana sparčiai mažėja.
Mezosfera – trečiasis atmosferos sluoksnis, iki 90 km nuo žemės paviršiaus. Temperatūra šiame sluoksnyje kylant aukštyn gana sparčiai mažėja ir ties riba su termosfera pasiekia minus 90 laipsnių.
Termosfera – viršutinis atmosferos sluoksnis, kurio temperatūra kylant aukštyn pastoviai auga.
Labiausiai nuo žmogaus veiklos kenčia ir labiausiai užteršta yra troposfera. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasHidrologijos ir meteorologijos referatas
KategorijaGeografija >  Hidrologija ir meteorologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis262.52 KB
AutoriusMANO
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės suaugusiųjų mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pazemio ozonas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Marijampolės suaugusiųjų mokymo centras / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą