Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Veiksmai su tinklalapiais

Veiksmai su tinklalapiais

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

WWW istorija. Interneto veikimo principai. Tinklalapiai. Tinklalapių peržiūra. Veiksmai su tinklalapiais. Tinklalapių išsaugojimas. Tinklalapio spausdinimas. Adresinė. Trumpa informacija veiksmams su tinklalapiais atlikti. Išvados.

Ištrauka

Prieš pradėdami gilintis į veiksmų galimybes su tinklapiais, reikia susipažinti, kada atsirado internetas ir koks yra jo veikimo principas.
1945 metais Vanevaras Bušas paskelbė straipsnį "Kaip mes galėtume galvoti..." ("As we may think..."), kuriame pasiūlė informacijos kaupimo ir saugojimo prietaiso Memex modelį. Jame informacija turėjo būti saugoma segmentais (chunks) kartu su nuorodomis i kitus, giminingus segmentus. Kitas bandymas sukurti interneto užuomazgą įvyko 1965 metais, kai Tedas Nelsonas pasiūlė "hiperteksto" terminą ir pirmąją jį realizuojančią kompiuterinę programą Xanadu. Tačiau šie projektai nebuvo realizuoti.
Rimta interneto atsiradimui priežastis atsirado 1990 metais, kai Tim Berners-Lee ir Robert Cailiau Europos branduolinės fizikos tyrimų laboratorijos Šveicarijoje darbuotojai pasiūlė hiperteksto koncepciją ir terminą World Wide Web (pasaulinis voratinklis, sutrumpintai WWW, The Web arba W3). Dabar su humoru kalbama. Kad tai buvo branduolio fizikos tyrimų pašalinis efektas.
Hipertekstinė informacija internete buvo pavadinta "pasauliniu voratinkliu". Pirma grafinės hipertekstinės informacijos programa (kitaip browser – naršyklė) Mosaic, kurią 1993 metais sukūrė Marc Andreesen ir Eric Bina iš Ilnojaus universiteto, tapo didžiausiu interneto vystymosi stimulu. Nuo tada internete pradėjo dominuoti WWW technologija. Vienas iš programos autorių, Marc Andreesen, kartu su Jim Clark po metų įkūrė didžiulę interneto programinės įrangos kūrėjų korporacija Netscape Communications. Šios firmos naršyklėms Netscape Navigator ir Communicator naudojasi apie 40% vartotojų visame pasaulyje.

Hipertekstą galėtų paaiškinti toks pavyzdys: knyga suplėšoma į atskirus straipsnelius, jie išbarstomi ir saugomi įvairiose pasaulio vietose, tačiau prie svarbesnių frazių ar žodžių pririšami siūleliai, kuriais galima nueiti iki autoriaus nuomone susijusių aiškinimų. Tokiu būdu saugomi ne tik tekstai, bet ir iliustracijos, vaizdo medžiaga, garsai.
Voratinklio veikimas remiasi kliento-serverio principu. WWW klientas yra peržiūros programa-naršyklė, serveris – programa, kuri identifikuoja užklausos elementus bei siunčia atsakymą, o taip pat apsaugo informaciją nuo nesankcionuoto panaudojimo (1 pav).
Naršyklė gali veikti jūsų asmeniniame kompiuteryje arba serveryje . Tai priklauso nuo operacinės sistemos. URL, vėliau pertvarkyta į serveriui suprantama užklausą, keliauja nuo WWW kliento iki serverio, atsakymą naršyklė pertvarko į hipertekstą ir vaizduoja savo lange. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-03
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis227.93 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiksmai su tinklalapiais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą