Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Programavimas (4)

Programavimas (4)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Praktinis darbas nr. 1. C++ uždavinio sprendimas ir jo aprašymas. Įvadas. Užduoties formulavimas. Užduoties analizė. Programinės dalies aprašymas. Vartotojo instrukcija. Išvados ir pasiūlymai. Programos algoritmo blokinė schema.

Ištrauka

Reikalavimas, keliamas mano kuriamai programai yra nustatyti kiek sakinyje yra žodžių, kurių ilgis yra lygus pirmojo žodžio ilgiui. Yra keli šio uždavinio sprendimo būdai:
• Galima tikrinti visus sakinyje esančius simbolius po vieną. Tikrinti nuo pirmojo simbolio iki tarpo, kablelio ar kito skirybos simbolio, kuris reikš žodžio pabaigą. Nustatyti kelintas simbolis sakinyje yra skirybos ženklas arba tarpas. Simbolio eilės numeris minus vienas ir bus lygus pirmojo žodžio sakinyje ilgiui. Tuomet reiktų ištrinti sakinio simbolius iki skirybos ženklo arba tarpo imtinai ir pradeti ta pačią procedūrą iš naujo. Kai sužinomas antrojo sakinio žodžio ilgis, jį reikėtų lyginti su pirmojo žodžio ilgiu ir t.t.
• Kitas būdas būtų naudoti funkciją "strtok", kuri grąžina simbolių seką iki skiriamojo ženklo (kurie nurodomi aprašytame kintamajame) arba tarpo. Tuomet funkcijos "strlen" pagalba sužinomas žodžio ilgis. Pakartotinai naudojant funkciją "strtok" yra išrenkami kiti sakinio žodžiai, kurių ilgį lyginant su pirmojo sakinio žodžio ilgiu yra sužinomas tokių žodžių kiekis.

Mano pasirinktas variantas yra antrasis. Funkcijų "strtok" ir "strlen" pagalba programos kodas bus trumpesnis, taip sumažės programavimo darbo bei padidės programos efektyvumas.

UŽDUOTIES FORMULAVIMAS

Pagrindinis reikalavimas programai yra leisti vartotojui įvesti simbolių eilutę (sakinį), iš kurio bus grąžinami žodžiai, kurių ilgis yra lygus pirmojo simbolių eilutės žodžio ilgiui.
Pradiniai duomenys būtų vartotojo įvesta simbolių seka (eilute, sakinys). Ji išsaugoma kintamajame. Po to simbolių eilute, simbolių eilučių apdorojimo funkcijų pagalba, skaidoma į atskirus žodžius. Pirmojo žodžio ilgis apskaičiuojamas funkcijos pagalba. Atskiriant kitus žodžius, jų ilgis iš kart lyginamas su pirmojo žodžio ilgiu. Jei jų ilgiai lygūs, tie žodžiai talpinami į žodžių masyvą, iš kurio po to jie išvedami į ekraną bei tekstinį failą.

UŽDUOTIES ANALIZĖ

Sprendžiamą uždavinį galima suskaidyti į kelis etapus:
1. Vartotojo įvestos simbolių eilutės nuskaitymas.
2. Simbolių eilutės skaidymas į atskirus žodžius (pirmojo žodžio atskyrimas).
3. Pirmojo žodžio ilgio nustatymas.
4. Likusių žodžiu simbolių eilutėje atskyrimas ir jų ilgių lyginimas su pirmojo žodžio ilgiu.
5. Vienodo ilgio žodžių saugojimas žodžių masyve.
6. Išvedimas žodžių iš žodžių masyvo į ekraną bei jų įrašymas į tekstinę bylą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-01
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis32.29 KB
AutoriusKestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Programavimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą