Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Lietuvos geografija>Varnių regioninis parkas

Varnių regioninis parkas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Bendra charakteristika. Geografinė padėtis. Parko įsteigimas ir tikslai. Informacija apie aplinką. Hidrografinis tinklas. Kraštovaizdis. Gamtos paminklai. Flora. Žolinė augalija. Medynai. Fauna. Paukščiai. Žinduoliai. Vabzdžiai. Ropliai ir varliagyviai. Varnių regioniniame parke atliekami tyrimai. Varnių regioninio parko saugotinos teritorijos. Rezervatas. Draustiniai. Debesnų pelkė. Geografiniai duomenys. Teritorijos padėties ir ribų aprašymas. Gamtinė debesnų pelkės apžvalga. Klimatas. Geomorfologija. Bendrijos. Ekologinių ryšių reikšmė tvarkymui. Įvairovė. Kultūrinė vertė. Išvados.

Ištrauka

Gamtos įvairovę sunku įvertinti kokia nors pinigų suma. Per milijonus metų kiekviename žemės kampelyje susiformavo saviti augalų ir gyvūnų rūšių kompleksai, unikalios ekosistemos. Europos teritorija yra sąlyginai nedidelė, bet ji gali didžiuotis turtinga tiek kultūrine, tiek gamtine įvairove.
Vieninga ES politika padeda siekti bendrų tikslų, spręsti globalias problemas, kurioms būtini tarptautiniai susitarimai. Aplinkos, tarp jų ir gamtinės įvairovės apsauga yra viena iš tokių sričių ir ES skiria tam ypatingą dėmesį. 1979 ir 1992 metais buvo priimtos dvi pagrindinės ES gamtos apsaugos direktyvos – " Laukinių paukščių apsaugos" ir " Gamtinių buveinių ir gyvūnijos bei augalijos apsaugos". Gamtos apsaugos direktyvos numato retų, nykstančių ar dėl kitų priežasčių ypač vertingų buveinių ir augalų bei gyvūnų rūšių apsaugą savo šalies teritorijoje, parinkti joms specialias saugomas teritorijas.
Gamtinės įvairovės apsaugai yra svarbu išsaugoti ne tik atskiras rūšis, bet ir natūralią jų gyvenamąją aplinką – buveinę, kurioje gyvoji ir negyvoji gamta kartu formuoja vieningą visumą. Juk nei viena rūšis negali egzistuoti atskirai, be kitų su ja susijusių rūšių. Buveinė, kaip unikalus gamtos kompleksas, yra didelė vertybė pati savaime. Įvairūs buveinių tipai formavosi ilgą laiką.
ES gamtosaugininkų akys neretai su pavydu krypsta į centrinės ir rytų Europos šalių gamtą. Natūralios gamtos situacija Lietuvoje nėra bloga dėl dabartinio ekonominio nuosmukio, kuris sąlygoja teršimo sumažinimą, dalies žemės ūkio naudmenų dirvonavimo, melioracijos ir chemizacijos nebenaudojimo, bet ateities prognozės nėra ir negali būti vien tik optimistiškos. Grėsmė prarasti gamtines vertybes iškyla dėl neišmanymo- tiek padėties, tiek priemonių kaip tą padėtį valdyti. Bet mes vis dar galime džiaugtis savo miškais, išlikusiomis pelkėmis ir matyti perinčius gandrus.Lietuvos gamtinė įvairovė yra mūsų pasididžiavimas, o kartu ir pareiga ją išsaugoti.
Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų steigimo tikslai yra ne tik išsaugoti gamtiniu bei kultūriniu požiūriais vertingą kraštovaizdį, bet ir propaguoti bei remti Lietuvos regionų etnokultūrines tradicijas, sudaryti sąlygas rekreacijai, pažintiniam turizmui.
Kiekvieno nacionalinio ir regioninio parko teritorijoje išskiriamos šios zonos: konservacine(rezervatai ir draustiniai), apsauginė, rekreacinė, ūkinė, gyvenamoji, kitos paskirties. Draustinių paskirtis- išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo kompleksus ar atskirus kraštovaizdžio elementus, augalijos ir gyvūnijos rūšis, užtikrinti kraštovaizdžio įvairovę bei ekologinę pusiausvyrą, būti mokslinių tyrimų ir pažintinės rekreacijos objektais.
Lietuvos teritorijoje regioniniai parkai užima 592716 ha žemės plotą. Varnių regioninis parkas (33800ha) yra antras pagal dydį po Labanoro regioninio parko (55344ha).
Šio darbo tikslas aprašyti pasirinktą teritoriją, paanalizuoti ekosistemas ir jų tinkamumą rekreacijai, giliau pasidomėti Varnių regioninio parko Debesnų pelke.
Uždaviniai. Išnagrinėti Varnių regioninio parko gamtines sąlygas, įsteigimo tikslus, pateikti informaciją apie kraštovaizdį, florą, fauną, gamtos paminklus, hidrografinį tinklą, atidžiau atsižvelgti į unikalią Debesnų pelkę ir trumpai apžvelgti parko saugotinas teritorijas.
Literatūros apžvalga. Rašydama šį darbą rėmiausi moksline ir populiariąja literatūra: Kazlausko, R; Kazlauskienės, D. (1998); Kudabos, Č. (1993) ir kitų autorių darbais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-25
DalykasLietuvos geografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Lietuvos geografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis2.49 MB
Autoriusvita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Varniu regioninis parkas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą