Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Šalies smulkaus ir vidutinio verslo statistinė analizė

Šalies smulkaus ir vidutinio verslo statistinė analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) analizė teoriniu aspektu. Teisinė smulkaus ir vidutinio verslo aplinka. Smulkaus ir vidutinio verslo reikšmė šalies ekonomikai. Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo ir finansavimo formos Lietuvoje. Šalies smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo ir finansavimo problemos. Tyrimo metodika. Šalies smulkaus ir vidutinio verslo statistinė analizė. Smulkaus ir vidutinio verslo įmonių dinamika Lietuvoje. SVV įmonių analizė pagal įmonių dydį ir darbuotojų skaičių. SVV įmonių prognozė 2005 – 2006 metams. SVV įmonių ir makroekonominių rodiklių analizė. Išvados.

Ištrauka

Smulkus ir vidutinis verslas – tai augančios ir konkurencingos ekonomikos požymis. Per paskutiniuosius XX a. dešimtmečius smulkusis ir vidutinis verslas užsienio šalyse tapo tikru ekonominiu fenomenu. Jo mastai, augimo tempai ir vaidmuo visuomenėje tapo labai reikšmingi. Išsivysčiusių Vakarų valstybių ekonomikoje smulkusis ir vidutinis verslas buvo ta pagrindinė jėga, kuri lėmė sparčią ekonomikos plėtrą. Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo įtaka ekonomikai taip pat didėja.
Šiuo metu Lietuvoje smulkiam ir vidutiniam verslui paremti yra naudojamos įvairios paramos formos, kaip mokesčių lengvatos, įvairios finansinės paramos ir pan. Informacijų technologijų plėtra kelia naujus reikalavimus verslui, nes konkurencinėje aplinkoje galės išsilaikyti tik tos įmonės bei ekonomikos šakos, kurios bus pasiruošusios nuolat keistis ir tobulėti, pritraukti kapitalą, adaptuoti modernias technologijas. Todėl valstybė turi kaip galėdama stengtis paremti smulkųjį ir vidutinį verslą ir stengtis užtikrinti maksimaliai palankias sąlygas šio verslo plėtrai.
Darbo tikslas – išanalizuoti šalies smulkaus ir vidutinio verslo įmones, jų kitimo tendencijas 2000 – 2004 metų laikotarpiu.
Darbo objektas – šiame darbe yra nagrinėjamos smulkaus ir vidutinio verslo įmonės.
Darbo uždaviniai:
1) išanalizuoti mokslinę literatūrą apie smulkųjį ir vidutinį verslą;
2) ištirti SVV įmonių kitimą 2000 – 2004 metų laikotarpiu;
3) išanalizuoti SVV įmonių dinamiką šalyje;
4) pateikti SVV įmones pagal darbuotojų skaičių ir juos išanalizuoti;
5) ištirti SVV įmonėse sukurtą BVP dalį 2001 – 2004 metų laikotarpiu.
Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, aprašomosios statistikos metodai, lyginamoji ataskaitinių duomenų analizė, reiškinio netolygumų tyrimai, reiškinio ryšių tyrimai.


Smulkus ir vidutinis verslas yra kiekvienos šalies, įskaitant ir Lietuvą, ekonomikos varomoji jėga bei socialinio stabilumo garantas, todėl norėdami plačiau paanalizuoti šį sektorių pirmiausia reikia patyrinėti smulkaus ir vidutinio verslo teisinę aplinką.
Šiuo metu veikiantis Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymas (Žin., 2002, Nr. 105-4689), atitinkantis Europos Komisijos rekomendacijas, nustato smulkaus ir vidutinio verslo subjektus bei jiems taikomas paramos formas. Įstatymas pateikia tokius smulkaus ir vidutinio verslo subjektus: fiziniai asmenys, įsigiję patentą, šio patento galiojimo laikotarpiu, vidutinės įmonės, mažos įmonės ir mikroįmonės. Šių smulkaus ir vidutinio verslo požymiai yra pateikti 1 lentelėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-25
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis218.8 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdok. D. Beržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Salies smulkaus ir vidutinio verslo statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dok. D. Beržinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą