Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Šeimai palankios politikos įgyvendinimas

Šeimai palankios politikos įgyvendinimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Šeimai palankios politikos samprata ir svarba. Teorinis požiūris į darbo ir šeimos sričių derinimo problemas. Šeimai palankios politikos įgyvendinimo problemiškumas. Išvados.

Ištrauka

Daugelis išsivysčiusių šalių išgyvena gimstamumo mažėjimo problemą. Valstybės vis daugiau dėmesio skiria šeimai palankios politikos kūrimui, tikėdamos pagerinti šeimos galimybes derinti profesinę veiklą su vaikų priežiūra, paskatinti moteris dalyvauti darbo rinkoje ir užtikrinti lyčių lygybę. Taip pat tikimasi, kad šeimai palanki politika bent iš dalies prisidės prie gimstamumo didinimo.
Vaikus auginantys ir dirbantys tėvai susiduria su daugeliu problemų. Pirma, apmokamą darbą dirbanti moteris turi atlikti ir daugumą namų ruošos darbų. Vaikus reikia nuvesti į darželį, pas gydytoją, į būrelį ir pan. Vaikų laisvalaikio organizavimo centrai, gydytojai ir įvairūs specialistai dirba dienos metu. Jeigu nėra senelių, artimų žmonių, kurie galėtų pasirūpinti vaikų laisvalaikiu, vizitu pas gydytoją arba kitą specialistą, jei darbdavys nėra linkęs atsižvelgti į šeiminę darbuotojų padėtį, šeimai kyla tikrai didelių problemų, dėl kurių iš dalies nukenčia ir vaikai. Šios problemos formuoja šeimai palankios politikos ir draugiškos darbo vietos poreikį, kad būtų lanksčiai reaguojama į darbuotojų problemas, susijusias su rūpinimusi šeima.
Šeimai palanki politika – tai priemonės, suteikiančios galimybę darbuotojams, auginantiems vaikus, derinti šeimos priežiūros rūpesčius su karjera. Lietuvoje vaiko priežiūros atostogų sąlygos neblogos, ypač nėštumo ir motinystės atostogų, kurios, kaip teigia Stankūnienė ir kt. (2003), palyginti su kitomis Europos šalimis, yra vienos ilgiausių ir jų taikymo sąlygos yra vienos palankiausių. Kitos priemonės, skirtos šeimai (lankstus darbo laikas, darbas namuose, sutrumpinta darbo savaitė, pasirinkimas dirbti pilną arba pusę darbo laiko ir galimybė tai keisti) yra palyginti naujos ir jų taikymas darbo vietose bei darbdavių požiūris į jas tyrinėti mažiau. Šeimos politikos kompleksiškumas, problemų ir sąvokų neapibrėžtumas apsunkina jos analizę. Renkantis teorinį šeimos politikos analizės pagrindą, svarbu atsižvelgti į tas teorines paradigmas ir schemas, kurios leidžia struktūrinti šeimos politikos formavimo procesų, sprendimų priėmimo, priemonių pasirinkimo ir problemų bei pačios šeimos politikos esmės supratimą. Atsižvelgiant į tai, rašto darbe nagrinėjami šeimos ir profesinio gyvenimo derinimo modeliai bei darbuotojui palankios politikos tipai.
Šio darbo tikslas – aptarti šeimai palankios politikos įgyvendinimo problemas ir galimybes Lietuvoje.

Šeimai palankios politikos (family friendly policy) terminas plačiai vartojamas užsienio šalių mokslinėje literatūroje, tačiau Lietuvoje jis yra naujas. Šeimai palanki politika apibrėžiama kaip į užimtumą orientuota socialinė politika, kuri palengvina galimybę derinti įsipareigojimus darbui ir šeimai, padeda užtikrinti adekvačius šeimos išteklius ir vaikų vystymąsi, remia tėvų, auginančių vaikus, apsisprendimą dalyvavauti darbo rinkoje, skatina lyčių lygybę užimtumo srityje (Hardy and Adnett, 2002; Castles, 2003).
Šeimai palankios politikos priemonės skirtos šeimas turintiems darbuotojams, norintiems derinti darbą ir rūpinimąsi šeima. Priemones galima suskirstyti į keletą grupių (Hardy and Adnett, 2002, Stankūnienė ir kt., 2003; Hoyman ir Duer, 2004):
• atostogos: motinystės, tėvystės atostogos, tėvo atostogos, atostogos pagyvenusiems šeimos nariams prižiūrėti, atostogos netekties atveju, slaugymo atostogos, atostogos dėl šeiminių aplinkybių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.25 KB
AutoriusEgis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimai palankios politikos igyvendinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą