Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>ODBC tvarkyklės

ODBC tvarkyklės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Bendra ODBC samprata. Trumpa istorija. ODBC versijos. ODBC architektūra. Taikymo teorijoje ir praktikoje principai. Palyginimas su analogiškomis technologijomis pagal konkrečius kriterijus. Privalumai ir trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Vystymosi perspektyvos.

Ištrauka

Šiame darbe bus bandoma atsakyti į šiuos klausimus: kas yra ODBC; kokie privalumai ir trūkumai bei vystymosi perspektyvos.
Referate yra šios dalys:
ODBC samprata;
ODBC architektūra;
taikymo teorijoje ir praktikoje principai;
trumpai aptartos ODBC versijos;
palyginimas ODBC;
ODBC privalumai ir trūkumai;
vystymosi perspektyvos;
išvados.


ODBC (angl. akronimas Open Database Connectivity) yra standartizuota taikomosios programinės įrangos (aplikacijų) programavimo sąsaja (API) prisijungimui prie duomenų bazių (RDBMS).
Kiekvienai duomenų bazės programai arba duomenų bazių valdymo sistemai reikia skirtingos tvarkyklės.
ODBC – tai tipiškas tvarkyklių panaudojimo atvejis -: egzistuoja šimtai skirtingų formatų, kuriais saugomi duomenys, todėl labai sunku sukurti programas, kurios galėtų duomenis skaityti iš bet kokių šaltinių. Tačiau galima sukurti vieną programinę sąsają, kuri būtų vienoda visoms duomenų rūšims ir tada kurti atskiras programas - tvarkykles, kurios atitinkamus duomenis padarytų pasiekiamais per vieną, konkretų ODBC apibrėžtą sąsają. Tokiu būdu, ODBC tvarkyles gali tiekti atitinkamą duomenų formatą (šaltinį) atsakingos įmonės, o ODBC sąsają naudojantys programuotojai yra užtikrinti, kad jų programoms bus pasiekiami įvairių rūšių duomenys.

TRUMPA ISTORIJA

ODBC buvo sukurta SQL Access Group ir pirmąkart paskelbta rugsėjo mėn. 1992. Pirmoji ODBC realizavo ir pateikė savo Windows operacinėje sistemoje Microsoft kompanija, bet dabar egzistuoja ODBC palaikymas UNIX, OS/2 ir Macintosh sistemose.
ODBC VERSIJOS:
4 pagrindinės ODBC versijos:

Versija Apibūdinimas
1.0 (c1993) Pirmoji ODBC versija. Tik keletas ODBC 1.0 programų ir tvarkylių egzistuoja (tik Windows) ir nė vienos Linux.
2.0 (c1994) Antroji ODBC versija. Ne didelis reorganizavimas API (t.y. nauja SQLBindParameter pakeičia SQLSetParam) šerdyje, 1 ir 2 lygio formos pakitimai, nauji duomenų tipai.
Linux, daugelis ODBC tvarkyklių yra ODBC 3 ir tik nedaugelis yra dar ODBC 2.0 , bet sparčiai juda link 3
Atsirado versija ODBC 2.5.
3.0 (c1995). ODBC 3.0 pateikė didelį kiekį naujų APIs ir ODBC palaikomas deskriptorius. daugelis ODBC tvarkyklių Linux dabar yra ODBC 3.0 ir nemažai programų yra 3.0.
3.5x (c1997). UNICODE naujovė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis192.3 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word ODBC tvarkykles [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą