Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacijos paieškos sistemos - robotai

Informacijos paieškos sistemos - robotai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kilmė. Esminė technologinė schema. Taikymo teorijoje ir praktikoje principai. Palyginimas su analogiškomis technologijomis pagal konkrečius kriterijos. Privalumai ir trūkumai. Vystymosi perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

Sparčiai besivystančių informacinių technologijų amžiuje, Internetas, informacijos paieška jame užima labai svarbią viatą žmogaus gyvenime. Internetas jau tapo daugelio iš mūsų pagalbininku ieškant informacijos. Nuo to, kaip mokėsime juo naudotis, priklausys pasaulinių kompiuterinių tinklų efektyvumas darbe. Įvaldę naršyklių komandas bei išmokę ieškoti informacijos paieškos sistemose bei interneto adresų kataloguose manome, kad išnaudojame visus Interneto privalumus. Tačiau neretai sugaišteme ne vieną valandą ieškodami, kad galėtume atsakyti į dominančius klausimus. Ar kiekvieną kartą galime pasidžiaugti, kad iš virtualios kelionės grįžtame su "laimikiu"?
Informacijos paieškos sistemų yra labai daug, todėl norint naudotis visaverte informacija, kuri yra pateikta Internete, turime išmanyti jų veikimo principus bei, technologijas bei tendencijas.
Paieškos sistema – tai svetainės, kurios indeksuoja informaciją, esančią pasauliniame tinkle – Internete. Taip jos kuria savotišką domenų saugyklą, kurioje yra atliekama paieška pagal vartotojo suformuluotas užklausas. Paieškos sistemos dažnai kuria ir Interneto adresų katalogus. Taigi, paieškos sistemų uždavinys yra naršyti po Internetą ir ieškoti jame vartotojui reikiamos informacijos.
Paieškos sistemų struktūrą galima suskirstyti į tris pagrindines dalis: programos "voriukai", informacijos archyvas ir paieškos įrankio programinė įranga. "Voriukai" (arba robotai) skirti informacijai rinkti ir indeksuoti, jie naudodamiesi nuorodomis, esančiomis svetainėse keliauja iš vienos į kitą ir taip indeksuoja informaciją. Informacijos archyvas – tai katalogas, daugelyje šaltinių vadinamas duomenų banku, kuriame yra visa programų "robotų" suindeksuota informacija. Trečioji dalis – paieškos programinė įranga, tai programa, kuri tarp suindeksuotos informacijos ieško tinkamos vartotojui, tai yra tokios, kuri atitiktų pagal suformuluotus raktinius žodžius
Šio referato tikslas – išsiaiškinti informacijos paieškos sistemos robotų termino reikšmę, jų veikimo principus, savybes, bei kitas esmines prielaidas, privalumus bei trūkumus. Referatas sudarytas iš 8 skyrių: Įvadas, Kilmė, Esminė technologinė schema, Taikymo teorijoje ir praktikoje principai, Palyginimas su analogiškomis technologijomis pagal konkrečius kriterijus, Privalumai ir trūkumai, Vystymosi tendencijos ir Išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis91.98 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos paieskos sistemos robotai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą