Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija – Interpolas

Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija – Interpolas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos – Interpolo susikūrimas ir raida. Interpolo raida. Interpolo organizacinė struktūra. Interpolo veikla. Interpolas kaip tarptautinė organizacija. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje egzistuoja labai daug įvairių tarptautinių organizacijų. Šios organizacijos užsiima labai įvairia veikla. Tarptautinėje teisėje tarptautinės organizacijomis laikomos tarpvalstybinės ar tarpvyriausybinės organizacijos, nes jos įgyja tarptautinį subjektiškumą. Tarptautinės teisės literatūroje pateikiami įvairūs tarptautinių organizacijų apibrėžimai. Pavyzdžiui, tarybinėje teisėje Morozovas tarptautines organizacijas laikė stabili tarptautinių santykių forma, susidedanti ne mažiau kaip iš trijų valstybių ir kuri turi suderintus tikslus, veiklos kompetenciją, struktūrą bei jos tikslai atitinka pagrindinius tarptautinės teisės principus. Kiti autoriai teigė, kad tarptautinė organizacija tai vadovaujantis tarptautine teise ir tarptautinių sutarčių pagalba sudarytas susijungimas, siekiant bendradarbiavimo politinėje, ekonominėje, kultūrinėje, teisinėje ir kitose srityse, turint tam būtiną valdymo organų sistemą, teises ir pareigas, remiantis valstybių teisėmis ir pareigomis, ir autonominę laisvę, kurios mastą nustato valstybės narės. Pati idėja kurti tarptautines organizacijas tam, kad užtikrinti taiką ir saugumą kilo gana seniai. iki Pirmojo pasaulinio karo taikos ir saugumo siekiančios tarptautinės organizacijos neturėjo didelio vaidmens. Tačiau vėliau jų reikšmė ir skaičius išaugo. Dabar pasaulyje veikia apie 4000 įvairiausio pobūdžio tarptautinių organizacijų. Smulkiau tarptautinių organizacijų požymius aptarsiu vėliau.
Daugėjant tarptautinio pobūdžio nusikaltimams iškilo būtinybė sukurti bendrą organizaciją, kurios tikslas būtų suvienyti valstybes kovojant su nusikaltimais. Kadangi kiekvienoje veikia skirtingos teisinės sistemos, skirtingi teisėsaugos organai labai sunku bendradarbiauti be koordinuojančios organizacijos, kuri pašalintų tuos neatitikimus. Būtent todėl ir buvo įkurta tarptautinė kriminalinės policijos organizacija. Tarptautinio pobūdžio nusikaltimai laikomi tokie kriminaliniai nusikaltimai, kurių pasekmės išeina už vienos valstybės ribų.
Savo darbe aprašysiu Interpolo susikūrimą, struktūrą, veiklą ir pabandysiu per tarptautinių organizacijų požymius pagrįsti, kad ši organizacija yra tarptautinės teisės subjektu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-17
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis14.82 KB
Autoriusramunas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautine kriminalines policijos organizacija - Interpolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą