Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimas

Pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimo samprata. Pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimas BPK 144 str. Pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimo taktika. Lyginamųjų pavyzdžių paėmimo eigos ir rezultatų fiksavimas. Eksperto išvados (akto) vertinimas. Išvados.

Ištrauka

"Žodis procesas yra lotyniškos kilmės. Lietuviškas šio žodžio atitikmuo būtų vyksmas eiga. Baudžiamasis procesas- tam tikros rūšies vykmas, eiga. Apibūdinimas baudžiamasis reiškia vyksmą, nukreiptą į nubaudimą. Teisinėje valstybėje niekas už nusikalstamos veikos padarymą negali būti baudžiamas kitaip, kaip tik įstatymo nustatyta tvarka, todėl ir baudžiamasis procesas- nusikalstamų veikų tyrimas ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimas teisme, vykstantys įstatymo nustatyta tvarka. Baudžiamojo proceso metu siekiama nustatyti, ar buvo padaryta nusikalstama veika ir kas tą veiką padarė. Nustačius tokį asmenį, sprendžiami jo pripažinimo kaltu bei bausmės jam paskyrimo klausimai."
Nuo baudžiamojo proceso yra neatskiriamos procesinės prievartos priemonės. Nustatyti tiesą baudžiamojoje byloje netaikant jų, dažniausiai yra neįmanoma.Tiriant bylas paprastai yra būtina imtis žmogaus teises varžančių veiksmų. Žmogaus teisių varžymas visais atvejais yra blogybė, tačiau ši blogybė pasirenkama siekiant visuomenės požiūriu labai svarbių tikslų- atskleisti nusikalstamą veiką ir pritaikyti įstatyme numatytas sankcijas ją padariusiems asmenims. Atsižvelgiant į ypatingą žmogaus teisių instituto svarbą, kiekvienoje demokratinėje valstybėje, bet kokia įsibrovimo į žmogaus teisių sferą galimybė turi būti itin preciziškai reglamentuota. Dėl šios priežasties tiek Lietuvos BPK, tiek demokratinių valstybių baudžiamojo proceso įstatymuose stengiamasi išsamiai aprašyti prievartos taikymo sąlygas ir pagrindus, nurodyti kompetenciją ( koks pareigūnas, kokias prievartos priemones yra įgaliotas taikyti), nustatyti priemonių taikymo trukmę bei skundų dėl prievartos priemonių taikymo pateikimo ir nagrinėjimo tvarką.
Baudžiamojo proceso metu gali būti taikomos tik proceso įstatymuose numatytos prievartos priemonės. Šios priemonės yra vadinamos procesinės prievartos priemonės. Procesinės prievartos priemonių sistemą sudaro BPK III dalyje (119 – 163 straipsniai) išvardytos priemonės. Šios priemonės skirstomos į dvi dalis t. y. kardomąsias priemones ir kitas procesines prievartos priemones. Savo rašto darbe norėčiau plačiau apžvelgti iš kitų procesinių prievartos priemonių esančią prievartos priemonę t. y. "pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimas"- pavyzdžių rūšis, klasifikaciją, jų paėmimo taktiką, reikšmę tolesniam bylos tyrimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.03 KB
Autoriuserika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pavyzdziu lyginamajam tyrimui paemimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą