Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Politinės partijos ir politinės organizacijos

Politinės partijos ir politinės organizacijos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pirmosios politinės partijos Lietuvoje ir jų siekiai. Politinių partijų veikla atkuriant Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Politinių partijų finansavimas ir "juodosios" įplaukos. Socialdemokratų partija XXI amžiuje. Politinių partijų veikla 2006 metais. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis mano darbo tikslas – atsakyti į šiuos klausimus ir supažindinti jus su politinių partijų ir politinių organizacijų veikla, kūrimosi etapais ir politinių partijų įstatymais. Bandydamas atsakyti į šiuos klausimus aš apžvelgsiu Lietuvos politinių partijų veiklos istoriją, Lietuvos Respublikos politinių partijų įstatymą, politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymą ir paanalizuosiu Lietuvos socialdemokratų partiją, jos veiklą ir istoriją. Trumpai apžvelgsiu dabartinių politinių partijų populiarumą visuomenėje ir pabandysiu paanalizuoti nuo ko jis priklauso.
vedlys buvo A. Domaševičius. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pagrindiniai uždaviniai buvo atkurti Lietuvos Didžiąją Kunigaikštyste (LDK), vėliau sukurti nepriklausomą Lietuvos Respubliką su seimu Vilniuje.
1902 m. susikūrė Lietuvių demokratų partija kurios lyderis ir pagrindinis steigėjas buvo K. Grinius. Jų siekiai buvo labai panašus į LSDP, bet LDK dar siekė, kad būtų įvestas nemokamas pradinis mokslas buvo už mokyklų ir universitetų steigimą Lietuvoje ir už nepriklausoma Lietuvą.
1905 m. buvo įsteigta Lietuvos krikščionių demokratų sąjunga (LKDS), kurios vedliais buvo J. Tumas- Vaižgantas ir P. Bučys. Ši krikščioniška partija siekė, kad žmonės laikytųsi krikščioniškųjų moralės normų ir pagalbos ieškotų krikščionybėje – Dieve.
Tais pačiais metais susikūrė dar viena partija Tautiškoji lietuvių demokratų partija (TLDP), Kurios įkūrėjai buvo J. Basanavičius, D. Malinauskas, J. Kriaučiūnas ir P. Vileišis. TLDP siekė Lietuvos politinės autonomijos, demokratinių valdymo ir savivaldos principų, lietuvių tautinio ir kultūrinio gyvenimo laisvės.
XX a. pradžioje politinės partijos turėjo didžiulę įtaką valstybės valdymui, nes daugumą gavusi partiją rinkdavo prezidentą. Šalyje nebuvo politines partijas ir jų veiklą kausčiusiu įstatymų. Nebuvo nustatyta kaip turi būti finansuojamos partijos.
Pasibaigus pirmajam pasauliniui karui ir Lietuvai atgavus nepriklausomybę jos kovojo tarpusavyje dėl valdžios, pamiršdamos tautos siekius ir norus, bei savo siekius okupacijos metais. Pirmoji partija, kuriai pavyko aplenkti kitas lenktynėse dėl valdžios buvo Tautiškoji lietuvių demokratų partija su Antanu Smetona (pirmasis Lietuvos Respublikos prezidentas) priešakyje. Vėliau iškilo LKDS su V. Stulginskiu (antrasis LR prezidentas) ir socialdemokratų su TLDP koalicija su trečiuoju Lietuvos respublikos prezidentu K. Griniumi, bet kovos dėl valdžios neleido Lietuvai išlikti demokratiškai respublikai. 1926 m. įvykęs perversmas ir valdžią užgrobus A. Smetonai, Lietuva virto autoritarine valstybe, kurioje partijų veikla buvo sustabdyta, buvo paleistas seimas ir nerengiami rinkimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis16.91 KB
Autoriuspavel
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJolita Malinauskaitė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politines partijos ir politines organizacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Jolita Malinauskaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą