Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės sienos apsaugos tarnybos patrulis

Valstybės sienos apsaugos tarnybos patrulis

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Temos dėstymas. Patrulis, vykdydamas tarnybos užduotį kateriu (valtimi). Patrulio veiksmai nustatant asmens tapatybę. Patrulio veiksmai sulaikant pažeidėjus. Patrulio veiksmai stabdant transporto priemones. Patrulio veiksmai ieškant ir persekiojant pažeidėjus. Tarnybos organizavimas. Išvada.

Ištrauka

Patrulis – tai viena iš pagrindinių VSAT taikomų pasienio sargybų, efektyviausiai užkertančių kelią neteisėtam asmenų ir transporto priemonių vykimui per VS, nelegaliam tabako,alkoholio,narkotiniu medžiagų,nelegaliam migrantu judėjimui per VS.
Kiekvienas užkardos vadas planuodamas jam priskirto ruožo apsauga ,kaip vieną iš šios apsaugos garantu renkasi patruliavimą tame ruože.Ši pasienio sargyba,kaip viena iš efektyviausių valstybės sienos apsaugos struktūrose buvo taikoma nuo pat Nepriklausomos Lietuvos įkūrimo,tačiau tuo metu bene pagrindine jos užduotis buvo ne nelegalių migrantų ar narkotines medžiagas gabenančių asmenų gaudymas,o viso krašto apsauga.Neretas to meto įvykis buvo pasieniečių ginkluotas užpuolimas ,todėl ši profesija buvo gana pavojinga ir gerbiama paprastų piliečių tarpe. Be to pavojinga dar buvo ir dėl to, kad reikėdavo dirbti sunkiomis sąlygomis, neretai pareigūnai susirgdavo džiova. Gana opi to meto problema buvo pasieniečių aprūpinimas, ypač skaudus buvo aprangos klausimas. To meto visa Lietuvos siena buvo suskirstyta į atskirus barus.Pasieniečiai juose gyvendavo ir dirbdavo.Kiekvienam pareigūnui be to tekdavo ir prižiūrėti savo sienos ruožą, jeigu reikėdavo ir sutvarkyti. Dėl šių priežasčių jie gerai pažinodavo tą vietovę, todėl įvykus kažkokiam pažeidimui ar ginkluotam užpuolimui jie greitai galėdavo atvykti kolegoms į pagalbą. Ši savybė buvo svarbi dėl to, kad tarnybos metu tekdavo suvaikščioti ne mažiau kaip 25km.Labai svarbus buvo greitas susisiekimas, nes techninių priemonių su kuriomis būtų galima susisiekti su kitomis sargybomis ar transporto priemonių kuriomis būtų galima įveikti dideli atstumą greitai nebuvo.Sunkumų vykdant tarnybą pasitaikydavo ir dėl to, kad nebuvo sutvarkyta poįstatyminė bazė, apibrėžianti jų veiklą, kuria būtų galėję remtis to meto pareigūnai.
Visai kitokia situacija susiklostė po nepriklausomybės atkūrimo 1990m., tačiau be sunkumų neapsieita ir tada. Gana didelė problema buvo kontrabanda ir nelegalių migrantų gabenimas.Tačiau bėgant metams ir griežtinant bausmes už šias nelegalias veikas, buvo pasiekta gerų rezultatų.Taip pat didelis nuopelnas tame buvo ir pareigūnų, kurie dieną ir naktį, žiemą ir vasarą be perstojo atlikdavo pareigą Tėvynei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-13
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.61 KB
AutoriusMARIUS
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes sienos apsaugos tarnybos patrulis [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą