Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Svečių knyga interneto svetainėje

Svečių knyga interneto svetainėje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Darbo eigos aprašymas. Išvados.

Ištrauka

Informacijos ir įvairių paslaugų talpinimas interneto svetainėse - patogus ir paplitęs informacijos pateikimo būdas. Ryšiui su vartotoju naudojamos svečių knygos ir forumai.
Internetas yra ta vieta, kur daugelis žmonių pradeda ieškoti informacijos apie įmones, todėl turėdama informatyvią svetainę kompanija turi daugiau galimybių pritraukti klientų. Pasaulyje vykstant interneto revoliucijai daugelis kompanijų skiria daug dėmesio savo interneto svetainėms.
Geras kompanijos interneto tinklalapis privalėtų turėti svečių knygą. Svečių knygą kiekvienas supranta savaip. Vienas įsivaizduoja ją kaip palinkėjimų užrašus, kitas kaip skundų užrašus, o dar kitas kaip informacijos apie kiekvieną apsilankiusį užrašus. Todėl geriausia svečių knyga, mano nuomone, yra ta, kuri atitinka kiekvieno supratimą: joje yra komentarai, skundai ir išsami informacija apie kiekvieną vartotoją.
Todėl nusprendžiau sukurti tokią svečių knygą, kuri tiktų tiek įmonei, tiek individualiam asmeniui. Svečių knyga turi būti lengvai įdiegiama interneto svetainėje, paprasta vartotojui ir nesudėtinga svetainės administratoriui.
Ši svečių knyga yra trejopo veikimo: pranešimų suvedinėjimas (skirtas naujų pranešimų įvedimui), pranešimų peržiūra (skirtas peržiūrėti visus įvestus pranešimus), pranešimų trynimas (skirtas ištrinti pranešimus, bet tai atlikti galima žinant administratoriaus slaptažodį).
Toliau bus aprašoma darbe nagrinėjama sistema, kaip ir kokiomis priemonėmis darbas įgyvendintas, bei pateiktos išvados ir literatūra (darbą galima peržiūrėti http://pankas.xxi.lt).

2. Teorinė dalis

Įvade iškeltų tikslų įgyvendinimui reikia pasirinkti tokią programavimo kalbą, su kuria atlikimas būtų paprasčiausias. Yra nemažai programavimo kalbų kuriomis būtų galima sukurti svečių knygą, jas būtų galima skirstyti į tris grupes (pasak Nikolajaus Krauklio):

1. Sudėtingos (C++, JSP, Delphi, VB, WebSphere, NSF);
2. Vidutinės (Perl, Python, ASP);
3. Paprastos (PHP).

Pasirinkau trečios grupės programavimo kalbą PHP, nes ji, mano nuomone, turi daug privalumų ir jos trūkumai yra nedideli (žiūrėkite "PHP privalumai ir trūkumai"). Šios kalbos pilnai pakanka įgyvendinti mano kursinio programą (užduotį).
Kas yra PHP?

PHP (PHP hypertext preprocessor) tai "skriptinimo" kalba (scripting language) kuri pačioje pradžioje buvo orientuota tik į internetą, nors šiuo metu ją galima drąsiai pavadinti programavimo kalba, kadangi su ja pilnai galima programuoti ne tik internetui. Pvz., su php-gtk (PHP papildymas, turintis papildomų funkcijų) galima kurti pilnavertiškas programas su GUI (graphical user interface), tinkančias visoms kompiuterių architektūroms, bei konsolines programėles mail wrapper (e-mail'o gavimas per internetą) ir t.t. PHP skriptai yra interpretuojami ir įvykdomi serveryje. Pvz.:Pavyzdys

Po šio skripto įvykdymo rezultate (naršyklėje) turėsime:

Sveikas aš esu PHP skriptas

Tai gana paprasta bet naudos iš to nulis. Pradžioje pagrindinis PHP privalumas prieš CGI (common gateway interface) buvo tai, kad PHP skriptas galėjo būti lengvai įterpiamas į HTML ("Hyper Text Markup Language", programavimo kalba tekstui atvaizduoti ekrane) kodą, kaip CGI (naudojant CGI programą, vartotojas savo naršyklėje mato puslapį, kuris tuo metu sugeneruojamas pagal užduotus parametrus. Tai įgalina daryti tokius dalykus, kaip įdiegti puslapių skaitliukus, sukurti svečių knygas, paiešką ir kt. Daugiausiai naudojamos PERL arba PHP kalbos.) reikėjo visą HTML išvesti iš CGI skripto (sugeneruoja cgi skriptas kažką ir pavaizduoja ekrane). PHP skirtumas nuo JavaScript yra tai, jog PHP skriptai yra atliekami serveryje, o vartotojui yra gražinamas rezultatas (HTML ar XML pavidalu). Rezultatą vartotojas mato savo naršyklėje. Tuo tarpu kai Java Script yra pilnai perduodamas kliento mašinai (kompiuteriui) ir atliekamas klieno kompiuteryje. PHP sintaksės pagrindai yra paimti iš: C, Perl, Java. Todėl programavusiems šiomis kalbomis yra ypatingai lengva pradėti programuoti PHP. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.05 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveciu knyga interneto svetaineje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą