Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Mokestinių ginčų sąvoka, subjektai ir jų teisės

Mokestinių ginčų sąvoka, subjektai ir jų teisės

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Mokestinių ginčų sąvoka ir ypatybės. Mokestinių ginčų subjektai. Mokestinių ginčų subjektų teisės. Mokestinių ginčų bylų proceso atnaujinimo galimybės. Laimėjimai ir pralaimėjimai. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių administravimo įstatyme yra įtvirtinta prievolė mokesčių mokėtojui mokėti mokesčius. Ši prievolė daro esminį poveikį mokesčių mokėtojui, turi įtakos jo turtiniams santykiams, riboja jo nuosavybę. Toks mokesčių mokėjimo ar jų išieškojimo procesas neretai iššaukia tam tikrą mokesčių mokėtojo reakciją, kurią sąlygoja mokesčių administratoriaus veiksmai, kuriais mokesčių mokėtojui paskiriama sumokėti mokesčius, baudas, delspinigius ar kitas įmokas. Kad būtų įgyvendintas teisingumas mokesčių srityje, vienodas ir teisingas mokesčių įstatymų taikymas visiems mokesčių mokėtojams, valstybėje turi funkcionuoti darni, šiuolaikiška, demokratinė, socialinį teisingumą atitinkanti mokesčių sistema. Dažnai yra kalbama, kad demokratinės valstybės piliečio teisių gynimas yra tokios valstybės pamatas. Tai siejasi ir su mokesčių mokėtoju, kurio teisės yra ginamos naudojant įvairias valstybės nustatytas teisines, ekonomines, ideologines ir kitokias priemones. Viena iš tokių priemonių yra mokestinio ginčo inicijavimas.
Iki 2001 metų rugsėjo 1 d. mokesčių mokėtojas neturėjo daug galimybių apskųsti mokesčio administratoriaus atitinkamus veiksmus, nes mokestinių ginčų sąvokos klausimas Mokesčių administravimo įstatyme (jo senojoje redakcijoje) nebuvo tinkamai sureguliuotas. Anksčiau buvo tik viena ikiteisminių ginčų nagrinėjimo instancija – vietos mokesčių administratorius, o pertvarkius Mokesčių administravimo įstatymo atskirus straipsnius buvo sureguliuoti mokestinių ginčų sprendimai, išplėstos galimybės mokesčių mokėtojui apginti savo teises. Naujajame Lietuvos Respublikos Mokesčių administravimo įstatyme, priimtame nuo 2004 m. balandžio 13 d., apie mokestinius ginčus yra kalbama šio įstatymo 144-160 straipsniuose.
Šiame darbe bus analizuojama mokestinio ginčo samprata, atskirai išskiriami šio ginčo subjektai ir jų teisės.
Nagrinėti mokestinių ginčų ypatybes, esmę, subjektų teises ir galimybes padeda šie įstatymai, įsakymai, nutarimai: Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas , Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymas , kur atskiri straipsniai, atskiros dalys kaip tik ir skirtos mokestiniams ginčams. Taip pat šiame darbe naudotasi Antano Marcijono, Broniaus Sudavičiaus darbu – "Mokesčių teisė" , kur atskirai nagrinėjami mokestinių ginčų esmė ir ypatumai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-27
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.15 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokestiniu gincu savoka subjektai ir ju teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą