Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Peer-to-peer tinklai

Peer-to-peer tinklai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Peer-to-peer tinklai (lygus-su-lygiu). Įžanga. Peer-to-peer tinklų veikimas. HTTP ir P2P. Tinklo apkrovimas. P2P teikiami privalumai. Ar tai saugu ir legalu? Perspektyvos (Computer science perspective). P2P panaudojimas bioinformatikoj. Pavojai P2P tinkluose. Pagrindiniai tinklai, protokolai ir programos. Kelis tinklus naudojančios programos. P2P programų palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate bus apžvelgiami Peer-to-peer tinklai, jų architektūra, programinė įranga, teikiami privalumai, gresiantys pavojai. P2P dažnai minimas autorines teises ginančių kompanijų, todėl bus apžvelgta ir teisinė P2P informacijos dalinimosi pusė.
Peer-to-peer (toliau P2P) kompiuterinis tinklas, tai tinklas kuris naudoja vartotojų kompiuterių resursus ir interneto ryšį, vietoj to kad sukoncentruotų visa šią galią palyginti mažame serverių kie-kyje. P2P dažniausiai naudojamas sujungiant daug taškų per plačias ad hock jungtis. Šia tinklai gali būti naudojami daugelyje sričių. Failų dalinimuisi, labai populiaru audio, video ar kita skaitmeninė informacija, realaus laiko duomenims, kaip pavyzdžiui internetinė telefonija, kuri taip pat pagrysta P2P tinklais.
Grynas P2P tinklas neturi kliento-serverio notacijos, tik daug lygiaverčių taškų, kurie vienu metu veikia kaip serveris ir klientas kitiems taškams. Šis tinklo išdėstymo modelis skiriasi nuo kliento-serverio modelio, kur informacija keliauja iš ir į serverį. Tipiškas ne P2P tinklo pavyzdys – FTP serve-ris, kur klientas ir serveris pakankamai skirtingi, klientai siunčia nurodymus, o serveris reaguoja kaip juos vykdyti.
Kai kurie tinklai ir kanalai, kaip Napster, OpenNAP, ar IRC, naudoja kliento-serverio struktūrą tam tikroms užduotims, pavyzdžiui paieškai, o likusioms P2P struktūrą. Tinklai, kaip pavyzdžiui Gnutella ar Freenet naudoja P2P struktūrą visoms reikmėms, ir kartais vadinami grynais P2P tinklais, nors tuo tarpu Gnutella palengvina užduotį ir pasirūpina serveriais, kurie nurodo vartotojams apie kitų taškų tinklo adresus.

Peer-to-peer tinklas įgyvendina interneto viziją paskelbtą (RFC 1, Host Software" [1] dated 7 April 1969), kur tikimasi, kad ateityje internetui funkcionuoti, ir keistis bylomis nereikės jokių indeksavimo serverių.
P2P koncepcija smarkiai plėtojama, stengiamasi išplėsti tinklų galimybes, pajungti ne tik kompiu-teris-kompiuteris, bet ir žmogus-žmogus. Yochai Benkler sukūrė notaciją, skirta bendram darbui, nutolusioms darbo vietoms, pavyzdžiui nemokamos programinės įrangos kūrimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-17
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis254.02 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Peertopeer tinklai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą