Išplėstinė paieška
 
 
 

Rūkymo žala (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Literatūros analizė. Rūkymo istorija. Tabakas – narkotinė medžiaga. Tabako kenksmingos medžiagos. Rūkymo žala sveikatai. Pasyvus rūkymas. Kodėl pradedama rūkyti. PSO ir Pasaulio banko rekomenduojami veiksmingiausi tabako kontrolės būdai. Kodėl verta mesti rūkyti. Kokie pokyčiai metus rūkyti. Kaip mesti rūkyti. Požiūris į rūkymą. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Metodika. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Rūkymas – vienas iš labiausiai žalojančių veiksnių. Tabako rūkymas priskiriama prie ypač paplitusių narkomanijos formų [1]. Remiantis Pasaulio banko bei PSO skelbiamais duomenimis tabako rūkymas jau seniai pasiekė pandemijos lygmenį. Visame pasaulyje reguliariai rūko apie trečdalis suaugusių žmonių. Rūkymas yra vienas iš veiksnių, sąlygojančių sveikatos netolygumų vystymąsi pasaulyje [2]. Išsivysčiusiose šalyse reguliariai rūko nuo 30 iki 50 proc. suaugusiųjų gyventojų, Vakarų Europoje – 35 proc. vyrų ir 25 proc. moterų. Lietuvoje 2000 metais 20 – 64 m. amžiaus grupėje reguliariai rūkė 51 proc. vyrų ir 16 proc. moterų. Rūkymas nulemia 34 proc. visų mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų, 82 proc. nuo kvėpavimo sistemos ligų ir 94 proc. mirčių nuo plaučių vėžio. Šiuo metu pasaulyje rūkymo sukeltų mirčių skaičius siekia apie 4,9 mln. per metus, Lietuvoje – apie 7000 mirčių kasmet, iš jų daugiau nei trys ketvirtadaliai – darbingo amžiaus vyrų. Manoma iki 2030m. rūkymo sukeltų mirčių skaičius gali išaugti iki 10 mln. per metus [9].
Rūkymo problema yra labai aktuali ir su ja susiduriama vis dažniau ir dažniau. Kovoti su šia problema yra labai sunku, kadangi dauguma žmonių nesuvokia,jog rūkydami jie žaloja savo organizmą. Viso to priežastis yra netinkamas požiūris į rūkymą.
Tabakas iš Amerikos į Europą buvo atvežtas Kolumbo prieš 500 metų. Rūkymas per 16 – ą šimtmetį išplito visame pasaulyje. Ilgą laiką niekas negalvojo ir nesuprato, kad tabakas kenkia sveikatai. Tik 19 – o amžiaus antroje pusėje pradėta kalbėti, kad rūkymas žalingas žmogaus sveikatai. Dabar Pasaulio Sveikatos Organizacijos ekspertai vieningai teigia: "Rūkymas yra svarbiausias pavojus žmogaus sveikatai, kuris gali būti pašalintas" [3].
Tabako rūkymas priskiriama prie ypač paplitusių narkomanijos formų [1]. Viešoji apklausa ir moksliniai tyrimai parodė, kad dauguma žmonių rūko, nes yra priklausomi nuo nikotino [4]. Nikotinas – tai svarbiausia veiklioji tabako medžiaga, alkaloidas, veikiantis nervų sistemą. Jo yra cigaretėse, cigaruose, pypkių ir kramtomajam tabake [1].Tai ypatinga medžiaga, kurios nėra jokiame kitame augale, išskyrus tabako augalus.nikotinui būdingas ir stimuliuojantis, ir slopinantis poveikis, todėl rūkymas žmonėms suteikia atsipalaidavimą, pasitenkinimą, sugebėjimą "susitvarkyti" su savo problemomis[4]. Tabakas įtrauktas į priklausomybę ir psichikos sutrikimus sukeliančių medžiagų sąrašą (šalia alkoholio, opioidų ir kitų narkotikų), todėl rūkymą galima vadinti narkomanijos rūšimi (nikotinizmu). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-15
DalykasLigų ir traumų kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.44 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rukymo zala (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą