Išplėstinė paieška
 
 
 

Profesinis įvaizdis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Profesinis įvaizdis. Drabužių reikšmė. Darbuotojo išvaizda. Audiniai ir spalva. Figūros trūkumų maskavimas. Kūno kalba biznio pasaulyje. Įėjimas ir laikysena. Pasisveikinimas. Kontaktas akimis. Susitikimai. Valdinga poza. Flirtas. Rūkymas. Kiti veiksniai. Darbas ir nėštumas. Interviu. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus siekia sukurti sau kuo geresnį gyvenimą, ateitį, tobulėti, kilti karjeros laiptais. Tačiau ne visi įvertina savo galimybes, o dar dažniau kelią užkerta nežinojimas. Siekiant gerinti darbo sąlygas, kilti karjeros laiptais, neužtenka vien tik profesinių žinių. Labai didelę reikšmę šiame negailestingame pasaulyje vaidina ir jūsų įvaizdis, pagal kurį dažnai ir būsite vertinamas.
Galima pastebėti, kad to, ką vieni žmonės žino apie kitus – išsimokslinimo lygį, intelektą, kompetenciją, turtą – yra pagrįsta pastebėtų ir interpretuotų neverbalinių signalų pagrindu. Pastarieji signalai perduodami vizualiai ir susideda iš dviejų dalių: išvaizdos ir laikysenos. Mūsų išvaizda – tai ne tik drabužiai, bet ir aksesuarai, plaukų, odos priežiūra, viso kūno higiena. Mūsų "kūno kalba", laikysena taip pat susideda iš daugelio elementų. Tai ir šypsena, ir rankos paspaudimas, ir eisena, ir kita. Kuriant savo profesinį įvaizdį, negalima išplėšti iš visumos nė vieno elemento. Žmogaus išorė turi būti darni ir vientisa. Tokio efekto nepasieksime vien tik drabužiais. Visi elementai turi veikti kartu, kad būtų pasiektas tikro profesionalumo vaizdas. Nepakankamas dėmesys detalėms taip pat gali sužlugdyti visas jūsų pastangas atrodyti profesionaliai. Profesionali išvaizda yra menas, kurį gali įvaldyti kiekvienas, jei tam skirs reikiamą dėmesį, sieks žinių ir kiekvieną teorinę tiesą įtvirtins praktikoje, susies tai su gyvenimo būdu.
Daugelis žmonių pripažįsta, kad išvaizda yra lemiamas jų poelgių veiksnys. Drąsesni pripažįsta, kad net dalykiškai bendraudami lieka ištikimi per pirmą susitikimą patirtam įspūdžiui, ir dažniausiai priima sprendimą, dar nepradėję pokalbio. Labai retai sutiksime žmonių, kuriems išvaizda neturi jokios reikšmės.
Pasaulyje maža žmonių, kurie nori prastai atrodyti, tačiau daugelis mūsų lengviau pastebi kito klaidas nei savo klaidas. Labai maža tokių, kurie žino, kad atrodo siaubingai, ir nieko nedaro, kad pakeistų savo išvaizdą.
Todėl kiekvienas turėtų savęs paklausti: ar aš noriu daryti karjerą, ar siekiu aukštesnių gyvenimo tikslų, ar man svarbu, kad mano partneriai, klientai, bendradarbiai, vadovai gerbtų mane? Pagaliau – ar aš noriu uždirbti daugiau pinigų, geriau gyventi, realizuoti savo siekius ir panaudoti visas savo potencialias galimybes darbe? Jei taip, tai nedvejokite. Tobulinkite ir kurkite toliau savo profesionalumo įvaizdį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-28
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.01 KB
Autoriusuzeljoan
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesinis ivaizdis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-6
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą