Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Audiovizualinių dokumentų fondai Lietuvoje

Audiovizualinių dokumentų fondai Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Audiovizualinių dokumentų tipologija. Plokštelės. Magnetinės juostos. Fonogramos. Kasetės. Vaizdajuostės. Mikroformos. Audiovizualinių dokumentų saugojimas fonduose. Išvados.

Ištrauka

Garsinis regimasis dokumentas – tai informacijos laikmena , kurioje užrašoma garso ir vaizdo informacija , kuri vėl atgaminama ir perduodama specialia aparatūra. Mokslinėje literatūroje, dažniausiai Vakarų šalyse, dar vartojamas terminas "audiovizualiniai dokumentai. ,,Jie gali būti trijų rūšių:
garso įrašų ,
prejekciniai(atkuriantys nejudančius vaizdus, kartais garsą; atkuriantys judančius vaizdus ir garsą) ,
vaizdo įrašų .
Rytų šalyse jie dažniau vadinami kino-foto-fono dokumentais. Taip pat yra tarpinė grandis-garsiniai ir regimieji dokumentai kartu.
Populiariausi kino - foto – fono dokumentai yra:
Kino dokumentai;
Fotografiniai dokumentai;
Vaizdiniai dokumentai.
Kino dokumentai atsirado 1894m. Prancūzijoje, kai broliai Liumjerai pirmieji suorganizavo kino seansą.Pirmieji trumpametražiai filmai buvo begarsiai ir nespalvoti.Kino dokumentai gali būti: 1)Vaidybiniai filmai, dokumentiniai filmai, mokomieji filmai, video klipai, televizijos produkcija. Šie dokumentai dabar saugomi įvairiose laikmenose: vaizdajuostės, CD, DVD.
2) Fotografiniai dokumentai, tai dažniausia fotografijos. Fotografija – tai spausdintinis dokumentas su sudėtingu sukūrimo procesu. Lietuvoje fotografija paplito 1939m. Fotografijos pradėtos naudoti moksle, spaudoje, mene. Šie audiovizualiniai dokumentai atspindi tikrovę vaizdine forma.
3)Vaizdiniai dokumentai – tai vaizdinė informacija atkartojanti grafinius ir kitus objektus. Dažniausiai informacija būna pateikta knygos, lakšto, kortelės, reprodukcijos ar dailės albumo formoje. Dažnai šie dokumentai vadinami vaizduojamuoju menu. Tačiau kolas nėra tikslios jų klasifikacijos, nes kiekvienas asmuo gauna skirtingą informaciją iš tokių dokumentų. Vyrauja skirtingos vaizdavimo technikos tendencijos ir taip pat platus spektras kitų vaizdinių dokumentų ypatybių.
Su šiais dokumentais mes susiduriame dažname savo žingsnyje. Muzikinis centras su kompaktiniu diskų ir kasečių grotuvais yra beveik kiekvienuose namuose. O kai kur gal dar rastume ir plokštelių grotuvą. Plokštelės, kompaktiniai diskai ar kasetės užfiksuoja informaciją, kuri mums padeda atsipalaiduoti ar dirbti. Mums svarbu kiek, kokiam laikui ir koke kokybe ji bus išsaugota. Todėl natūralu, kad mes esame suinteresuoti šių technologijų tobulinimu.
Toliau bus aptariamas audiovizualinių dokumentų išsaugojimo laikmenos, bei šis procesas ir su juo susijusios problemos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.6 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audiovizualiniu dokumentu fondai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą