Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Etinių sprendimų priėmimas

Etinių sprendimų priėmimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Etinių sprendimų priėmimas. Sprendimų priėmimo kriterijai etinėje argumentacijoje. M.G. Velasquezo septynių etapų etinių sprendimų priėmimo modelis. Išvados.

Ištrauka

Vadovas kasdien sprendžia dešimtis klausimų, nuolat susiduria su sudėtingomis problemomis. Jam tenka sunkus planavimo darbas, tarpasmeniniai darbuotojų reikalai, konfliktai, valdyti ir slopinti emocijas. Vadovo pagrindinių funkcijų – problemų sprendimas. Problemos turi būti aiškiai suformuluotos. Kad ir kokios problemos būtų vadovas taip pat turi atsižvelgti ir į žmogiškąsias problemas.
Versle iškylančios etinės problemos dažnai yra labai kompleksiškos ir sudėtingos. Todėl šių problemų prigimčiai išanalizuoti būtina trijų krypčių analizė:
1. šalies ekonominės sistemos moralinis įvertinimas ir jo galimos alternatyvos bei modifikacijos (makrolygis);
2. įvairių verslo rūšių šalies viduje moralinis įvertinimas (mikrolygis);
3. asmenų ir jų veiksmų versle moralinis įvertinimas (individualus lygis).
Stengiantis suprasti ir pašalinti versle iškilusią etinio pobūdžio problemą, būtina išsiaiškinti, kokio lygio (makrolygio, mikrolygio ar individualaus ) ji yra. Iš šios analizės taip pat tampa aišku, kad verslo sprendimai neatsiranda tuščioje vietoje. Jie priklauso ir yra veikiami daugelio veiksnių.
Organizacijos kultūra turi lemiamą įtaką jos veiklai bei darbinio gyvenimo kokybei. Mokslininkai įvairiai apibrėžia kultūrą, tačiau priimtiniausias P. Jucevičienės (1996, psl.48) kultūros aprėžiamas, kuriame kultūra yra fundamentali organizacijos kokybė, apimanti abstrakčią vertybių sistemą, jos pripažinimą tarp organizacijos narių bei pasireiškimo formas ir būdus.
Organizacijos kultūra yra esminių vertybių sistema, kuria vadovaujasi organizacija ir kuri yra pripažįstama organizacijos narių, veikia jų elgesį ir yra palaikoma organizacijos istorijų, mitų bei pasireiškia per tradicijas, ceremonijas, ritualus ir simbolius.
Kiekvienoje įmonėje ar organizacijoje vyksta specifinis darbas, yra skirtingos sąlygos , todėl nevienodi ir valdymo kultūros bei etikos reikalavimai. Norint sukurti etišką aplinką darbo vietoje, kad būtų priimami etiški sprendimai, turėtų būti laikomasi žemiau pateiktų reikalavimų.
Pirmiausia turi būti etiškas pats vadovavimas. Jei jo nebus, žmonės greitai pastebės veidmainiavimą ir nusivils. Tai sukels nepasitikėjimą ir cinizmą. Gero elgesio pavyzdį turi rodyti vadovai , lygiai taip pat etikos principų turi laikytis kiekvienas vadybos grandies darbuotojas. Dauguma darbuotojų ims pavyzdį iš savo tiesioginio viršininko. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-04
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.12 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etiniu sprendimu priemimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegijos Suaugusiųjų švietimo centras
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą