Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fizika>Kvantinė mechanika>Naujų perileno darinių fluorescencijos kvantinės išeigos įvertinimas

Naujų perileno darinių fluorescencijos kvantinės išeigos įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Išmatuoti kelių naujų perileno darinių tirpalų fluorescencijos spektrus ir įvertinti jų fluorescencijos kvantines išeigas. Literatūros apžvalga. Tyrimo metodas. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Summary. PowerPoint pristatymas (13 skaidrių).

Ištrauka

Sparčiai besivystant modernioms technologijoms inžinieriai susiduria su nauja problema: nežinojimu naujai susintetintų medžiagų savybių. Atliekant spektroskopinę medžiagų analizę, galima nustatyti jų optines savybes, išrūšiuoti jas ir nusakyti savybių priklausomybę nuo medžiagos vidinės sandaros. Medžiagų optinių savybių nustatymo ir išankstinės prognozės problema aktuali ir dabar, ypač besivystant naujoms organinių šviesos diodų (OLED – organic light emitting diode) ir saulės baterijų technologijoms.
Pagrindinė informacija apie medžiagos optines savybes nustatoma iš nuostoviosios sugerties ir fluorescencijos spektrų. Fluorescencijos spektras – fluorescencijos intensyvumo, išmatuoto kvantais vienetiniame dažnių (arba bangos ilgio) intervale, priklausomybė nuo dažnio (arba bangos ilgio). Kartu su nuostoviosios sugerties spektrais, kurie suteikia pagrindinę informaciją apie medžiagos sužadintas būsenas, fluorescencijos spektrai leidžia nustatyti pagrindinės būsenos savybes, kas yra labai svarbu norint apibūdinti fluorescencijos efektyvumą dar nežinomų, naujai susintetintų organinių pigmentų arba polimerų, skirtų organinių šviestukų, arba saulės baterijų gamybai.
Tikintis gerų rezultatų, reikia ne tik išmatuoti fluorescencijos spektrą, bet ir atlikti jo korekciją, nes tiesiogiai išmatuotas fluorescencijos spektras skiriasi nuo medžiagos fluorescencijos spektro dėl fotodaugintuvo efektyvumo ir monochromatoriaus pralaidumo priklausomybės nuo bangos ilgio. Kadangi fluorescencijos spektras yra tik medžiagos, o ne matavimo aparatūros savybė, tai jis turi būti pateikiamas jau koreguotas, t.y. nepriklausomas nuo matavimo aparatūros. Taigi, norėdami nustatyti medžiagų fluorescencijos kvantinę išeigą reikia žinoti tikrąjį medžiagos fluorescencijos spektrą. Medžiagos fluorescencijos kvantinė išeiga yra reikalinga norint apibūdinti medžiagos optines savybes, suprasti agregacijos proceso ypatumus ir įvertinti medžiagų sužadintų būsenų nuosavas gyvavimo trukmes.
DARBO TIKSLAS
Išmatuoti kelių naujų perileno darinių tirpalų fluorescencijos spektrus ir įvertinti jų fluorescencijos kvantines išeigas.

Darbo planas:
• Paruošti aparatūrą ir visą reikalingą inventorių liuminescencijos kvantinės išeigos nustatymui: išvalyti kiuvetes ir kitus reikalingus įrankius.
• Paruošti naujų perileno darinių ir kelių standartų, kurių kvantinės išeigos gerai žinomos, mažo optinio tankio tirpalus bei išmatuoti jų fluorescencijos ir sugerties spektrus.
• Nustatyti spektrometro Perkin Elmer LS50B korekcijos kreivę naudojant kalibravimo lempą.
• Koreguoti išmatuotus fluorescencijos spektrus panaudojant liuminescencijos spektrometro Perkin Elmer LS50B korekcijos kreivę.
• Įvertinti naujai susintetintų perileno darinių fluorescencijos kvantinę išeigą, lyginant jų fluorescencijos spektrus su žinomų medžiagų spektrais nurodytais literatūroje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKvantinės mechanikos diplominis darbas
KategorijaFizika >  Kvantinė mechanika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis1.16 MB
AutoriusKonstantin
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdr. Vitalij Kovalevskij
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFizikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word nauju perileno [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint PowerPoint [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • dr. Vitalij Kovalevskij
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą