Išplėstinė paieška
 
 
 

Fotogrametrija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Aiškinamasis raštas. Aerofotonuotraukų vaizdumo savybės. Interpretavimo etapai. Interpretavimo požymiai. Žemės dangos kontūrų interpretavimas. Keliai ir jų statiniai. Hidrografiniai objektai. Užstatytos teritorijos. Miško augalija. Pievos ir ganyklos. Sodai. Ariamoji žemė. Pelkės. Durpynai. Karjerai. Kiti žemės ūkyje nenaudojami objektai. Brėžiniai. Topografinės aerofotonuotraukos interpretacija. Aerofotonuotraukos interpretacija žemės ūkiui. Išvados.

Ištrauka

Aerofotonuotraukų interpretavimas tai žemės paviršiuje esančių objektų aptarimas bei atpažinimas pagal jų aerofotovaizdus.

Interpretuojant aerofotonuotraukos objektai ne tik aptariami, bet ir vertinami, nustatomi jų| kiekybiniai ir kokybiniai rodikliai bei atliekamas jų kartografavimas. Interpretavimo tikslas yra vizualiai, stereovizualiai, kompiuteriniais vaizdų atpažinimo bei kartografavimo metodais iš aerofotonuotraukų gauti kuo daugiau kiekybinės, kokybinės ir geografinės informacijos apie žemės paviršių ir jame esančius objektus.

Teoriniu ir metodiniu požiūriu interpretavimo raida ilga ir sunki. Jau pirmosios iš skraidymo aparatų gautos aerofotonuotraukos įvairių sričių specialistus stebino savo vaizdumu, kartografiniu tikslumu, anksčiau nežinomų kraštovaizdžio savybių vaizdu. Specialistai aerofotonuotraukose greit surasdavo ir atpažindavo juos dominančius objektus, neteikdami reikšmės metodiniams interpretavimo pagrindams. Todėl ilgą laiką interpretavimas buvo laikomas kūrybiniu procesu, priklausančiu nuo individualių interpretuotojo savybių, jo patirties ir sugebėjimų. Pastaruoju metu interpretavimo metodika kuriama remiantis tam tikrais dėsningumais ir ilgamete interpretuotojų patirtimi.

Aerofotonuotraukų, naudojamų topografmiams žemėlapiams sudaryti, geometrinės ir vaizdinės savybės turi atitikti ir interpretavimo, ir
stereofotogrametrinio apdorojimo reikalavimus, kurie priklauso nuo žemėlapių sudarymo metodo ir kartografuojamos teritorijos pobūdžio.

Interpretavimo rezultatai ir jų kokybė priklauso nuo vykdytojo profesionalumo. Interpretuotojas turi išmanyti apie aerofotonuotraukų geometrines, vaizdines ir informacines savybes, profesionaliai atlikti stereofotogrametrinius matavimus, suvokti ir mokėti naudotis mokslinio tyrimo ir vaizdų atpažinimo principais bei metodais. Be to, net ir profesionaliai pasirengęs interpretuotojas, slebėdamas aerofotonuotraukas, gali surasti, atpažnti ir vertinti tik tuos objektus, kuriuos visapusiškai ištyrė, žino jų savybes ir numato jų buvimo galimybę. Todėl, prieš atlikdamas darbą interpretuotojas privalo ištirti objektų savybcs, jų požymius ir surinkti bei išanalizuoti visą turimą statistinę ir kartografinę medžiagą.

Prieš pradedant interpretuoti aerofotonuotrauką visų pirma sukaupiama kuo daugiau įvairios informacijos apie teritorijoje esančius objektus, jų charakteristikas, pavadinimus ir t.t. Šios informacijos negalima sukaupti vien tik naudojant fotovaizdą arba rastrinį vaizdą, todėl ji turi būti surinkta iš įvairių skirtingų šaltinių. Surinkta informacija gali būti įvairi: katalogai, žemėlapiai, sąrašai, schemos, planai ir pan. Ji turi būti pateikta apie visą interpretuojamą objektą bendrai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasGeodezijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis34.43 KB
Autoriusrasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word fotogrametrija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą