Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Tarpsektorinio bendradarbiavimo ypatumai

Tarpsektorinio bendradarbiavimo ypatumai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Tarpsektorinio bendradarbiavimo ypatumai. Programinės sritys tarpsektorinio bendradarbiavimo kontekste. Poreikių patenkinimas pirminės medicininio-sanitarinio aptarnavimo srityje, ypač kaimo rajonuose. Kova su infekcinėmis ligomis. Pažeidžiamų žmonių gynyba. Sveikatos saugumo problemų sprendimas miestuose. Išvados.

Ištrauka

Reikia parengti renginių planus atsižvelgiant į programines sritis, kurios sudarytos įvairių vyriausybinių, nevyriausybinių organizacijų ir vietinių bendruomenių. Panaši veikla turi koordinuotis atitinkama tarptautine organizacija, tokia, pavyzdžiui kaip TSO (Tarptautinė sveikatos organizacija), tiksliau sakant, reikalingas tarpsektorinis bendradarbiavimas.
Vystymosi ir sveikatos klausimai yra tarpusavyje glaudžiai susiję. Ir nepakankamas vystymasis, veda prie skurdo augimo, neracionalus vystymasis gali sukelti rimtų problemų – aplinkos sanitarinės būklės pablogėjimą. Renginiai turi būti nukreipti į aprūpinimą pagrindinius pasaulinio gyventojų poreikius – sveikatos apsaugos srityje, kadangi jie susiję su stabilaus vystymosi tikslų pasiekimais.
Pastebėta, kad svarbia problema išlieka tarpsektorinis bendradarbiavimas sveikatos priežiūros srityje, nemedikamentinių psichosocialinių paslaugų ignoravimas, taip pat visuomenėje vyraujančios nepalankios nuostatos rizikos grupių vaikų ir šeimų atžvilgiu bei jų integravimo į bendruomenę klausimais. Pastebimas nepakankamas tarpsektorinis ir tarpžinybinis bendradarbiavimas visuomenės sveikatos priežiūros srityje.
Vykdant sveikatos sistemos reformą, ypač psichikos sveikatos sistemos reformą, trūksta mokslinio ir praktinio priimamų sprendimų pagrindimo.
Sveikata priklauso nuo sugebėjimo sėkmingai reguliuoti tarpusavio ryšius tarp fizinės, biologinės ir ekonomines/socialinės aplinkomis. Pastovus vystymasis galimas tik tada, kai žmonės sveiki, bet dauguma renginių vystymosi srityje negatyviai įtakoja aplinkos būklę, kas savo ruožtu sukelia daugelį problemų arba sustiprėjimą, susijusį su sveikatos saugumu. Ir atvirkščiai, būtent pakankamo vystymosi nebuvimas negatyviai atsiliepia daugelio žmonių sveikatai ir šios problemos gali būti išspręstos tik vystymosi ribose. Ypatingą dėmesį reikia skirti maisto produktų kokybei, kad išvengti maisto produktų užsikrėtimą.
Tikslai
Bendros strategijos tikslai yra – patenkinti pagrindinius poreikius sveikatos saugumo srityje, aprūpinime reikiamų specializuotų paslaugų aplinkos sanitarinės būklės gerinime.
Veikla
Vyriausybėms ir vietinėms valdžioms reikia stiprinti savo programas sveikatos saugumo srityje, skiriant ypatingą dėmesį kaimo rajonams su tikslu: sukurti infrastruktūras, pirminės medicinos-sanitarinio aptarnavimo srityje sistemas.
Pavyzdžiui: sukurti ir sustiprinti bendruomenės pirminės medicinos-sanitarinio aptarnavimo sistemas, kurios būtų praktiškos. Aprūpinti, kur tai galima, padidinti socialinių paslaugų apimtį. Teikti pagalbą sanitariniam švietimui mokyklose ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-18
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.8 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpsektorinio bendradarbiavimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą