Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Statistinis tyrimas: namų ūkiai

Statistinis tyrimas: namų ūkiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Apibrėžimai. Duomenys, kurie buvo panaudoti kursiniame projekte. Bendra namų ūkio charakteristika – aprašomoji statistika. Namų ūkio dydis. Namų ūkio disponuojamos pajamos. Namų ūkio vartojimo išlaidos. Skurdo rodiklių įvertinimas. Skurstančių gyventojų lygis šalyje. Žemų pajamų nuokrypis. Žemų pajamų indeksas. Kvadratinis skurdo nuokrypis. Regresinė analizė. Determinacijos koeficiento įvertis.

Ištrauka

Namų ūkis – atskirai gyventis vienas asmuo arba asmenų grupė, kuri gyvena viename bute arba name, turi bendrą biudžetą ir kartu maitinasi. Jeigu nėra bent vienos iš nurodytų sąlygų, asmuo prie namų ūkio nepriskiriamas. Namų ūkiu gali būti:
• šeima, susidedanti iš sutuoktinių su vaikais ar be jų, arba vienas iš tėvų su vaikais; kartu gyvenantys ir bendrą biudžetą turintys giminaičiai, pvz. Brolis ir sesuo, seneliai ir anūkai ir pan.;
• kartu gyvenantys ir bendru biudžetu susiję asmenys, neturintys giminystės ryšio;
• vieniši asmenys, gyvenantys iš savo pajamų;
• šeimos, susidedančios iš kelių kartu gyvenančių sutuoktinių porų, turinčių bendrą biudžetą.

Namų ūkio galva – asmuo, gaunantis didžiausias pajamas. Kadangi namų ūkio narių pajamos atskirais mėnesiais gali svyruoti, namų ūkio galva laikomas asmuo, kuris ūkio narių nuomone per metus gauna didžiausias pajamas. Kai didžiausias pajamas gaunančio asmens išskirti negalima, namų ūkio galva laikomas asmuo, kurį nurodo šeima.
Disponuojamos pajamos --- tai visos piniginės ir natūrinės pajamos, kurios gautos už darbą, iš ūkininkavimo, verslo, amatų, laisvos profesinės veiklos, o taip pat pensijos, įvairios pašalpos, stipendijos, pajamos iš turto, renta ir t.t.
Vartojimo išlaidos --- tai piniginės ir natūrinės išlaidos, skirtos namų ūkio vartojimo poreikiams patenkinti: tai išlaidos maistui, drabužiams, būstui, sveikatos priežiūrai, kultūros reikmėms ir t.t.
Statistinė hipotezė --- bet koks tvirtinimas apie atsitiktinio dydžio pasiskirstymo formą ar apie pasiskirstymo parametrų reikšmes. Išskiriamos parametrinės ir neparametrinės hipotezės.
Skurdo riba --- kriterijus, kuriuo pagalba politikai arba tyrinėtojai suskirsto individus, šeimas arba namų ūkius į skurstančius ir ne.
Pagrindiniai skurdo rodikliai: skurstančiųjų lygis šalyje, žemų pajamų nuokrypis, žemų pajamų indeksas, kvadratinis skurdo nuokrypis.
Determinacijos koeficientas—parodo regresinės lygties adekvatumą, kuris tikrinamas pagal Fišerio kriterijų, reikšmingumas vertinamas pagal Stjudento kriterijų.
Asmenų ar grupės gyvenimo lygio sąvoka siejama su daugybe įvairių faktorių. Kai kuriuos iš jų lengva išmatuoti, kai kuriuos – ne.
Skurdo sąvoka yra daugiaprasmė ir kinta vystantis visuomenei, ji skirtingai suprantama atskirose šalyse.
Skurdo riba --- tai kriterijus, kurio pagalba politikai ar tyrinėtojai suskirsto individus, šeimas ar namų ūkius į skurstančius ir neskurstančius.
Yra 3 skurdo ribų tipai:
1. absoliuti (minimalus pinigų kiekis, kad žmogui užtektų būtinam, prekių ir paslaugų krepšeliui);
2. santykinė (tai procentas nuo vidutinių gyventojų pajamų);
3. subjektyvi (priklauso nuo žmonių nuomonės).


Skaičiuojant skurdo rodiklius namų ūkio dydis gali būti vertinamas pagal paprastą ir ekvivalentinę (OECD) skales. Ekvivalentinė skalė apibrėžiama taip:
pirmas suaugęs namų ūkyje – 1.0
kiekvienas kitas suaugęs namų ūkyje – 0.7
kiekvienas vaikas (iki 14 metų) –0.5

Skurstančiųjų gyventojų lygis šalyje --- tai rodiklis, parodantis šalies gyventojų dalį, kurių pajamos yra žemiau skurdo ribos.
Žemų pajamų nuokrypis – rodiklis, kuris parodo, kiek vidutiniškai skurstančiųjų pajamos nukrypsta nuo skurdo ribos . Šis rodiklis parodo skurdo gilumą..
Žemų pajamų indeksas --- parodo kiek reikia lėšų eliminuoti skurdą šalyje.
Kvadratinis skurdo nuokrypis --- atspindi pajamų pasiskirstymą tarp skurstančiųjų. Kuo daugiau šalyje ypatingai skurstančiųjų žmonių, tuo didesnis bus šis rodiklis.


Duomenys, kurie buvo panaudoti kursiniame projekte:

Namų ūkio galvos išsimokslinimas: 1 – neturi pradinio, 2 – pradinis, 3 -- pagrindinis, 4 – bendrasis vidurinis, 5 – aukštesnysis, 6 – aukštasis.
Namų ūkio galvos lytis: 1 – vyras, 2 – moteris.
Namų ūkio su vaikais ir be jų: 1 – namų ūkis su vaikais iki 18 metų, 2 – namų ūkis be vaikų iki 18 metų.
Namų ūkio dydis: 1 – 1 asmuo, 2 – 2asmenys, 3 – 3 asmenys, 4 – 4 asmenys, 5 – 5 ir daugiau asmenų.
Namų ūkio galvos socialinė-ekonominė grupė: 1 – ūkininkai, 2 – samdomi darbuotojai, 3 – verslininkai, 4 – pensininkai, 5 – kita.
Gyvenamoji vieta: 1 – 5 didieji miestai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys), 2 – kiti miestai, 3 – kaimas.
Miestas-Kaimas: 1 – miestas, 2 – kaimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis54.1 KB
Autoriusmarina
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistinis tyrimas namu ukiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą