Išplėstinė paieška
 
 
 

Gamtos stichijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Klimatologija. Klimato modeliai. Kaip veikia meteorologinė "mašina". Ciklonai ir anticiklonai. Žemės drebėjimai. Baisioji banga. Išvados.

Ištrauka

Žemėje labai dažnai kartojasi gamtos stichijos. Jų kasmet įvyksta apie 10-15 milijardų. Tai žemės drebėjimai, vulkanų išsiveržimai, cunamiai, nuošliaužos, griūtys, purvo srautai ir kt. Žmogus ir stichijos tampriai surištos ir pastoviai sąveikauja. Vienos stichijos išbalansavimas atmosferoje, išbalansuoja ir visas kitas. Jeigu žmogui rūpėtų pasaulio likimas, jeigu tas rūpestis pripildytų jo sąmonę, stichijos nurimtų. Štai kodėl Žemėje taip reikalinga taika. Stichijas būtina suvaldyti, bet tai padaryti neįmanoma, kol žemės gyventojų sąmonėje vyrauja chaosas ir sumaištis.
Dar labiau kelia nerimą, kad kiekvieną dešimtmetį gamtos katastrofų padvigubėja. Nuo 1973 iki 1982m. jų buvo 1,5 tūkst., nuo 1983 m. iki 1992 m. – 3,5 tūkst., nuo 1993 m. iki 2002 m. – jau 6 tūkst. Tik per šiuos metus įvyko keturi dideli kataklizmai – cunamis Indijos vandenyne, potvynis Europoje, uraganai Amerikoje ir žemės drebėjimas Pakistane. Vien tik šis drebėjimas pražudė 73 tūkst. žmonių.
Darbo objektas – gamtos stichijos.
Darbo tikslas – atskleisti, kodėl ir kaip "gimsta" gamtos stichijos.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti atmosferos pokyčių priežastis ir jų padarinius.
2. Atskleisti žemės drebėjimų sukeltas stichijas ir jų atsiradimo priežastis.
Darbo metodas - mokslinės literatūros analizė.
Vyresnio amžiaus žmonės mėgsta kalbėti, kokios anksčiau būdavo speiguotos žiemos. Šiemet, kaip ir pernai, Kalėdas sutikome be sniego. Sinoptikai kol kas neprognozuoja, jog situacija iš esmės pasikeis.
Klimato pokyčiai stebimi visame pasaulyje. Mokslininkai dar septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pateikė įrodymų, kad dėl žmogaus ūkinės veiklos pradėjo sparčiai šilti planetos klimatas. Kuriami įvairūs pokyčių žemėje, susijusių su vadinamojo šiltnamio efekto stiprėjimu atmosferoje, scenarijai. Kai kurie jų planetos laukiančias permainas net prilygina pasaulio pabaigai. Neabejojama, kad šiltnamio efektas stiprėja dėl žmonijos veiklos, energetikai, pramonei ir transportui išmetant į aplinką didžiulį kiekį anglies dvideginio dujų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasHidrologijos ir meteorologijos referatas
KategorijaGeografija >  Hidrologija ir meteorologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai17
Dydis169.38 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamtos stichijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą