Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Piratavimas internete (2)

Piratavimas internete (2)

  
 
 
1234567
Aprašymas

Informacinės visuomenės problematika internete. Kompiuteriniai nusikaltimai ir jų samprata. Veiksniai lemiantys virtualų nusikalstamumą. Kompiuterinių nusikaltimų specifika ir poveikis visuomenei. Informacijos apsauga. Autorinės teisės ir jų veikimo principai. Specifiniai metodai. Kompiuterinių nusikaltimų žala ir poveikis visuomenei ir individui. Muzikos piratavimo metodai. Programinės įrangos piratavimo metodai. Asmeninių duomenų, materialaus turto piratavimo metodai. Išvados.

Ištrauka

Internetas – žmonijos didžiausias ir turbūt masyviausias kūrinys, kuris atveria neaprėpiamas galimybes ir skatina žvelgt tolyn į priekį beveik nebeatsigręžiant atgal. Šis globalus reiškinys jau yra tapęs nepakeičiama mūsų kasdienybės dalimi. Jis laipsniškai keičia net ir tokį senai žmonėms žinomą daiktą kaip popierius. Internetas gali būti apibrėžiamas kaip informacijos keitimosi, bendravimo aplinka, bet šių apibrėžimų galima surasti daug daugiau. Internetas – tinklų visuma, duomenų keitimosi technologija, bendravimo ir žiniasklaidos priemonė, neturinti nacionalinių sienų globali erdvė ir pan.
Atsiradus erdvei, kurioje nėra griežtai apibrėžtų, nustatytų ribų, technologijoms vystantis nesuvokiamais tempais, atsiranda daugybė nenumatytų neigiamų pasekmių, kurios tokios pat natūralios kaip ir pats interneto erdvės neapibrėžtumas, plėtimosi tempai ar neribotos bendravimo, keitimosi duomenimis ar bendravimo galimybės. Internetas tapo puikia terpe, kurioje kaip ir realiame gyvenime atsiranda galimybės veikti nusikalstamai. Tai atsirado tokios sąvokos kaip kompiuterių piratai, piratavimas ir pan. Šios sąvokos apibudina neteisėtą, nusikalstamąją veiklą arba ja užsiimančius asmenis, kurie veikia sujungtoje komunikacijos ir informacijos paslaugų erdvėje, dar vadinama ir kibererdve.
Šiuo metu kompiuteriniai nusikaltimai nėra patenkinamai plačiai aprašoma ar labai aktuali tema. Pastebima ir literatūros stoka, ypatingai monografijų. Nors internetinių straipsnių apstu, jie arba daugiau mėgėjiški, arba labai glausti, neišsamūs, nesistemingi. Labai sudėtinga suprasti teisinius įstatymų projektus bei atsakomybę už internete pažeistas autorystės teises bei kitus nusikaltimus. Daugelyje jų yra nemaža spragų, kurios leidžia aiškų pažeidimą traktuoti kaip ginčytiną arba nepakankamą. Lietuvoje ši tendencija turėtų įgauti pagreitį, kurį jau yra pasiekusios daugelis Vakarų Europos šalių ir JAV.
Šio darbo tikslas yra suprasti internetinių nusikaltimų metodų (metodų kaip visumos ir kiekvieno iš jų kaip atskiros veikimo koncepcijos) žalą, kokias pasekmes jie atneša šalies ūkiui ir kiekvienam informacinės visuomenės nariui. Taip pat nusakyti kokie ekonominiai, socialiniai, galbūt net kultūriniai veiksniai skatina nusikalstamumą interaktyviojoje erdvėje.
Šio darbo uždaviniai yra atskleisti internetinių nusikaltimų metodus, nurodyti jų specifiką. Išanalizuoti, susisteminti ir pateikti interneto, kompiuterinio nusikaltimo, interaktyvaus nusikalstamumo sąvokų pavyzdžių, palyginti juos tarpusavy ir pabandyti surasti bendrus elementus, kurie kiekvieną iš pavyzdžių (apibrėžimų, tezių) jungia į panašią charakteristiką turinčias sąvokas. Taip pat atskleisti kovos su intelektiniais nusikaltimais būdus nei metodiką, kuri jau yra pasiteisinusi.
Tyrimas remsis mokslinės literatūros nuodugnia analize ir samprata. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis11.86 KB
AutoriusJurgis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. M.Stonkienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Piratavimas internete (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. M.Stonkienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą