Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Savižudybė: sąmoningas siekimas nesiekti?

Savižudybė: sąmoningas siekimas nesiekti?

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Savižudybė – išsilaisvinimas? Savižudybė – nusikaltimas. Savižudybė Imanuelio Kanto veikale "Dorovės metafizikos pagrindai". Savižudybės esmė Artūro Šopenhauerio "Gyvenimo išminties aforizmuose". Alberas Kamiu ir jo kūrinio "Sizifo mitas" sąsaja su savižudybe. Absurdo laisvė. Savižudybė Albero Kamiu romane "Krytis". Savižudybė Viljamo Džeimso esė "Ar verta gyventi?". Hermano Hesės romano "Stepių vilkas" ryšys su savižudybe. Hermano Hesės esė "Paslaptys" ir savižudybės esmė joje. Milano Kunderos romanas "Nemirtingumas" ir savižudybė. Žmonių pragyvenimo lygis ir savižudybės. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimas- didis, gražus. Ir nėra didesnės laimės kaip laimė gyventi. Tik reikia mokėti džiaugtis gyvenimu. Gyventi- tai mylėti žmones, Dievą, tėvus, gimtąją žemę, darbą, papročius, vaikus, mylėti visa, kas gyva. Tačiau dėl gyvenimo reikia kovoti, kad jis būtų gražesnis, laimingesnis. Graikų mąstytojas Epikūras rašė, kad "negalima pasitenkinti gyvenimu, negyvenant išmintingai, dorovingai ir teisingai". Gyvenimas turi būti prasmingas, turtingas, turėti tikslą ir prasmę. Seneka, romėnų rašytojas, filosofas, politikas, rašė: " Gyvenimas vertinamas ne pagal ilgumą, o pagal turinį" ir " jei nori gyventi sau, gyvenk kitiems". Gyvenimas – tai ne smagus pasivaikščiojimas. Jis pateikia daug staigmenų ir sunkių išbandymų: netekčių, ligų, skausmo, kančių. Gebėti tuos išbandymus įveikti, tyliai iškęsti- žmogiškoji pareiga.
Gyvenimas- mūsų rankose. Ir kartais mes neįvertiname to ką turime ir skubame paversti savo gyvenimą kančia, kuri veda į mirtį. Kartais žmonės praranda savo gyvenimo tikslą, susipainioja savo mintyse. Jie pasirenka savižudybę, kuri reiškia sąmoningą siekimą nesiekti. Tokie žmonės pasirenka lengviausią kelią pasitraukti iš gyvenimo ir daugiau nieko nebesiekti, dėl nieko nebekovoti. Žmogui dažnai pritrūksta stiprybės, prasmingumo jo gyvenime ir jis tampa silpnas žmogus, kuris regi tik vienintelę išeitį – nusižudyti.
Pasirinkau temą "Savižudybė: sąmoningas siekimas nesiekti?" norėdama papildyti savo filosofijos teorines žinias, taip pat noriu daugiau sužinoti kodėl visais laikais būdavo žmonių, kurie pasirinkdavo savižudybę vietoj gyvenimo tarp žmonių. Mane sudomino kaip filosofai savo kūriniuose pateikia savižudybės prasmę. Šio darbo tikslai : papildyti teorines savo žinias ir susipažinti su filosofų ir rašytojų kūriniais apie savižudybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai2
Dydis32.33 KB
AutoriusDarbo tema
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savizudybe samoningas siekimas nesiekti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą