Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Prievartos ir smurto prieš vaikus sampratos kaita civilizacijos istorijoje

Prievartos ir smurto prieš vaikus sampratos kaita civilizacijos istorijoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Prievartos ir smurto prieš vaikus sampratos kaita civilizacijos istorijoje. Antika. Egiptas. Lietuvių šeimų auklėjimas senovėje. Netinkamas elgesys su vaiku šeimoje. Išvados.

Ištrauka

Prieš tūkstančius metų su vaikais buvo elgiamasi blogiau negu šiandien elgiamės su gyvuliais. Nepaklusę tėvams vaikai būdavo žiauriai mušami, baudžiami, o kartais net nužudomi. Dviejų tūkstančių metų senumo Romos kapavietėse atrasta daugybė berniukų, tėvų nužudytų už nepaklusnumą, palaikų. Per daugelį metų tokio kraštutinio žiauraus elgesio galiausiai atsikratėme.
Šiandien kai kurie tėvai griebiasi diržo tik kaip paskutinės priemonės, kai niekas kitas nebeveikia arba kai tėvai netenka savitvardos. Tačiau praeities paveldas išliko. Net ir sąlyginai taikinguose namuose galime išgirsti vaikus sakant: " Jeigu to nepadarysi, užmušiu", "Jie užmuš tave už tai, ką padarei". Vaikų kalboje šis žodis nereiškia realaus veiksmo, tačiau aiškiai rodo, jog gerai elgtis juos skatina baimė. Nors per du tūkstančius metų pažengėme toli, tačiau baimė mumyse suleido gilias šaknis (Gray, 2001)
Iš istorinių šaltinių žinome, kad tiek Atėnuose, tiek ir Romoje neįgalūs vaikai buvo paliekami miškuose. Išminčių taryba apžiūrėdavo tik gimusį vaiką ir nuspręsdavo, ar palikti jį gyvą, ar nunešti į negyvenamą vietą ir palikti mirti. Jei vaikas pasirodydavo stiprus ir gražus, jis būdavo paliekamas šeimoje iki septynerių metų, o jei bjaurus, deformuotas ar silpnas, būdavo įmetamas į duobę arba paliekamas miške mirti. Tokį nuosprendį turėjo pateisinti ir gyventojai. Netgi Platonas ir Aristotelis pasisakė už neįgalių vaikų pasmerkimą. Platonas Respublikoje teigia: Beverčius arba blogai susiformavusius subjektus patys valdytojai paslėps vietoje, kurios niekas nemini ir kuri yra slepiama. Aristotelis mąsto apie idealią visuomenę ir siūlo šiek tiek sumažinti pasmerktųjų vaikų. Pasak Senekos, Mes užmušame pasiutusius šunis… mes skandiname netgi vaikus, kai jie gimsta nenormalūs. Mes taip elgiamės ne iš pykčio ar nevilties, o remdamiesi proto taisyklėmis: atskirti netikusį nuo sveiko. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-04
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai20
Dydis25.48 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A. Juodraitis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievartos ir smurto pries vaikus sampratos kaita civilizacijos istorijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc. A. Juodraitis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą