Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas

Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas

  
 
 
12345
Aprašymas

Civilinės atsakomybės samprata. Civilinės atsakomybės draudimas. Darbdavių civilinės atsakomybės draudimas. Ūkinės veiklos civilinės atsakomybės draudimas. Bendrosios asmens civilinės atsakomybės draudimas. Profesinės civilinės atsakomybės draudimas.

Ištrauka

Civilinė atsakomybė yra vieno asmens atsakomybė prieš kitą asmenį už pastorojo turtui ar sveikatai padarytą žalą. Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas apibėžia civilinę atsakomybę kaip "turtinę prievolę, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių (žalos) atlyginimoar netesybų (baudos, delspinigių) sumokėjimo, o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius)". Civilinė atsakomybė atsiranda tik esant nuostolius padariusiojo asmens kaltei, išskyrua įstatymo ar sutarties numatytus atvejus, kai civilinė atsakomybė atsiranda be kaltės. Kaltė yra skirstoma į tyčinę ir netyčinę:
1) tyčiniai asmens veiksmai dar skiriami į:
a) absoliučiai tyčinius
b) santykinai tyčinius;
2) netyčiniai veiksmai dar skiriami į:
a) grubų neatsargumą
b) lengvą neatsargumą.
Neprikalusomai nuo to koks buvo kaltės laipsnis, ar ji buvo tyčinė ar ne, asmuo, sukėlęs žalą ar nuostolius, privalo juos atlyginti.
Žala yra laikomas asmens turto netekimas arba sužalojimas, turėtos išliaidos arba negautos pajamos, kurias asmuo būtų gavęs, jei nebūtų neteisėtų veiksmų. Tu tarpu nuostoliai yra piniginė žalos išraiška. Nukentėjusiajam asmeniui gali būti atlyginama ir neturtinė žala. Ja laikomas asmens turtas, išgyvenimai, nepatugumai, dvasinis sukrėtimas, emocinė depresija, pažeminimas, reputacijos pablogėjimas, bendravimo galimybių sumažėjimas ir kita. Moralinės žalos dydis yra įvertinamas pinigais.
Civilinė atsakomybė yra dviejų rūšių:
a) sutartinė,
b) deliktinė.
Sutartinė civilinė atsakomybė yra turitinė prievolė, kuri atsiranda neįvykdžiua ar netinkamai įvykdžius sutartį. Tokiu atveju viena šalis turi teisę reikalauti nuostolio atlyginimo, o kita šalis privalo atlyginti nuostolius, padarytus netinakamai įvykdžius sutarties sąlygas. Ši civilinė atsakomybė apima bet kokią dviejų asmenų sutartį, įskaitant pirkimo-pardavimo sandorius ir įdarbinimo sutartis. Šiuo atveju civilinė atsakomybė gali būti už skolos, delspinigių nemokėjimą, ar netgi prekyba nekokybiškais gaminiais. Pastaruoju atveju žala turi būti atlyginta to gaminio pirkėjui.
Deliktinė civilinė atsakomybė yra turtinė prievolė, kuri atsiranda padarius žalą, kai jos šalių iki žalos padarymo nesiejo sutartiniai santykiai. Pavyzdžiui, jeigu asmuo parduotuvėje brangią techniką ar ką kitą vertinga, arba sudaužo automobilio langą, jis turi atlyginta padarytus nuostolius.

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso projektas numato, kad įstatymo ar sutarties numatytais atvejais civilinė atsakomybė gali būti draudžiama sudarant civilinės atsakomybės sutartį. Tuo atveju, kai draudimo sumos nepakanka žalai atlyginti, skirtumą tarp padarytos žalos ir draudimo sumos turi padengti draudėjas. Pats nukentėjusysis asmuo negali tiesiogiai reikalauti draudimo įmonės atlyginti padarytą žalą, teisiškai jis ir draudimo įmonė neturi jokių įsipareigojimų, tačiau dažniausiai draudimo išmoka yra išmokoma tiesiogiai nukentėjusiajam.
Civilinės atsakomybės draudimas yra skirstomas į privalomąjį ir savanorišką. Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo rūšys yra:
- transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimas,
- darbdavių civilinės atsakomybės draudimas,
- profesinės civilinės atsakomybės draudimas.
Dažniausiai sutinkamos neprivalomojo draudimo rūšys:
- bendrosios asmens civilinės atsakomybės draudimas,
- ūkinės veiklos civilinės atsakomybės draudimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis8.98 KB
Autoriusrobertas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrosios civilines atsakomybes draudimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą