Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Jūrų uostų tarnybos ir jų funkcijos

Jūrų uostų tarnybos ir jų funkcijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Administracinė teisė kaip teisės šaka. Laivybos valstybinis administravimas. Valstybinė laivų kontrolė uoste. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Vykdydami įstatymus, valstybinio valdymo organai patys priima įvairius teisinius aktus, atlieka atitinkamus organizacinio pobūdžio veiksmus. Visa valstybinio valdymo organų veikla yra poįstatyminė.
Darbo tikslas – įvertinti jūrų uosto tarnybas ir jų funkcijas..
Darbo uždaviniai:
1. apibūdinti laivybos valstybinį administravimą;
2. apibūdinti laivų kontrolę uoste;
3. pateikti išvadas.
Lietuvos Respublikos ir tarptautinės teisės aktų, reglamentuojančių laivybą, reikalavimų įgyvendinimui organizuoti ir jų vykdymo valstybinei priežiūrai užtikrinti steigiama Lietuvos saugios laivybos administracija. Administracija, remdamasi Lietuvos Respublikos teisės aktų, Tarptautinės jūrų organizacijos ir Tarptautinės darbo organizacijos rezoliucijų reikalavimais, tvirtina kiekvienam Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotam laivui minimalią įgulos sudėtį ir išduoda laivui laivo įgulos minimumo liudijimą, be kurio draudžiama išplaukti į jūrą.
Lietuvos saugios administracijos funkcijos:
1. kontroliuoja, kaip vykdomi Lietuvos Respublikos įstatymų, tarptautinių sutarčių bei kitų teisės aktų reikalavimai;
2. registruoja laivus;
3. vykdo valstybinę laivų kontrolę uoste;
4. išduoda jūrininkų kvalifikacinius dokumentus;
5. prižiūri įgaliotų klasifikacinių bendrovių veiklą Lietuvos Respublikoje;
6. atestuoja įmones, teikiančias su saugia laivyba susijusias paslaugas;
7. vykdo kitas numatytas funkcijas.
Kad reikalavimai būtų įgyvendinti, kiekvienas valstybinio valdymo organas, pareigūnas turi, tiksliai vykdyti įstatymus, griežtai laikytis valstybinės drausmės ir saugoti bei ginti piliečių teises ir teisėtus interesus.
Valstybinės laivų kontrolės uoste tikslas – nustatyti, ar Lietuvos Respublikos jūrų uostuose esantys užsienyje įregistruoti laivai atitinka tarptautinius saugios laivybos reikalavimus, taip pat gyvenimo ir darbo sąlygų laivuose standartus. Valstybinę laivų kontrolę uoste organizuoja ir vykdo Administracija.
Jeigu patikrinus Lietuvos Respublikos jūrų uoste esantį laivą nustatyta, kad jis neatitinka tarptautinių saugios laivybos reikalavimų, taip pat gyvenimo ir darbo sąlygų laivuose standartų ir laivui dėl to uždraudžiama išplaukti iš uosto, laivo valdytojas Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka privalo atlyginti pakartotinio laivo patikrinimo išlaidas.
Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų vėliavos valstybinės kontrolės tikslas – kontroliuoti, kaip Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotuose laivuose įgyvendinami tarptautiniai saugios laivybos reikalavimai, taip pat gyvenimo ir darbo sąlygų laivuose standartai bei kiti Lietuvos Respublikos saugią laivybą reglamentuojantys teisės aktai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis26.2 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juru uostu tarnybos ir ju funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą