Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Universitetinės vadybos studijos Škotijoje

Universitetinės vadybos studijos Škotijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Summary. Įvadas. Edinburgo universitetas. Aderbeen universitetas. Abertay Dundee universitetas. Strathclyd’o Universitetas.

Ištrauka

Vienas didžiausių talentų Škotijoje yra mokslas. Aukštojo mokslo sistema šioje valstybėje turi senas ir stiprias tradicijas, kuriomis naudojasi viso pasaulio universitetai, viena iš valstybių yra Jungtines Amerikos valstijos. Norint įgyti aukštojo mokslo išsilavinimą Škotijoje reikia mokytis keturis metus, per pirmuosius metus mokoma prisitaikyti prie mokymosi sąlygų ir pagrindinių teorijos žinių. Dauguma studentų patvirtina savo pagrindines studijas per paskutiniuosius metus, studijuodami tuos dalykus, kurie juos domina. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp aukštojo mokslo sistemos Škotijoje, kuri trunka trejus metus. Jeigu studentas studijuoja pastarojoje aukšto mokslo sistemoje, jis daugiau teorinių žinių gauna per pirmuosius metus, nei studijuodamas aukštojo mokslo sistemoje, kuri trunka ketverius metus.
Šiame referate rašome apie universitetines vadybos studijas Škotijoje. Šioje valstybėje yra daug universitetų, iš gausybės jų išsirinkome šiuos:

1) University of Glagow
2) University of Edinburgh
3) University of Aberdeen
4) University of Abertay Dundie
5) University of Strathclyde


Glasgou universiteto istorija prasideda XV amžiaus viduryje – svarbių permainų Europoje metu.
1451 metais Škotijos karalius James II įtikino popiežių Nicholą V suteikti bulę kuri įgalina Glasgou vyskupą įkurti universitetą. Tokiu būdu, praėjus 40 metų nuo šv. Andrews universiteto įkūrimo, Škotija kaip ir Anglija galėjo didžiuotis dviem universitetais. Sukurtas pagal Bolonijos universiteto pavyzdį Glasgou universitetas buvo ir iki šiol išliko universitetu su giliomis europietiškomis tradicijomis.
Pradžioje, tik susikūrusi švietimo įstaiga, veikė laikinose patalpose šalia Glasgou katedros, bet 1460 metais pastatai, kuriuose buvo įsikūręs universitetas, lordo Hamiltono dėka perduoti vienuoliams Domininkonams.
XVII amžiuje prasidėjus Šviečiamajam amžiui, universiteto pastangomis senieji lordo Hamiltono namai buvo perstatyti. Taip buvo sukurti vienas gražiausių to meto pastatų Škotijoje, o amžininkai jį pavadino pagrindiniu miesto papuošalu. Šis pastatas buvo žinomas "Senojo koledžo" vardu.
Universitetas suvaidino svarbų vaidmenį Šviečiamajame amžiuje, skatino įvairius mokslinius tyrimus, kurie davė pagrindą kilti ekonominei revoliucijai, turėjusiai įtakos visai Didžiajai Britanijai. Glasgou miestas kilus revoliucijai suvaidino svarbų vaidmenį, iš purvino, perpildyto ir fabrikų pilno miesto jis tapo šiuolaikiniu ir švariu miestu.
Šiandien Glasgou universitetas yra vienas iš pirmaujančių universitetų Didžiojoje Britanijoje. Dėl atliekamų mokslinių tyrimų ir studijų kokybės turi tarptautinę reputaciją ir vaidina svarbų vaidmenį šalies kultūriniame ir ekonominiame gyvenime. Jame studijuoja 16000 bakalaurų ir 4000 magistrų, dėl to universitetas yra laikomas vienu didžiausių šalyje. Kadangi Glasgou universitete dirba 5700 personalo darbuotojų, tai yra viena svarbiausių įstaigų suteikiančių darbą daugeliui miestiečių, o metinė universiteto apyvarta siekianti 285 mln. svarų sterlingų yra žymus indėlis į miesto ekonomiką.
Universitetui vadovauja rektorius, kurį renka universiteto studentai kas treji metai. Rektorius ne tik atstovauja studentų interesams, bet taip pat yra universiteto tarybos pirmininkas. Ši taryba tvarko visus piniginius universiteto reikalus. Dabar universitetui vadovauja 2004 metais išrinktas rektorius Mordechai Vanunu, kuris universitete yra jau 119-asis rektorius.
Glasgou universitetas kaip daugelis pasaulio universitetų vykdo tarptautinius mainus: priima mokytis studentus ir kviečiasi skaityti paskaitų dėstytojus iš daugiau kaip 80 šalių bei siunčia savo studentus studijuoti užsienyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasMokslo ir švietimo referatas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis165.54 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Universitetines vadybos studijos Skotijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą