Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Mityba pagal kraujo grupes

Mityba pagal kraujo grupes

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Didelė mitybos reikšmė. Maistas – kaip vaistas. Kraujas – ypatingi syvai. Ką pastebėjo amerikietis gydytojas. Mokslas padeda intuicijai. Dėstymas. Kraujo grupės ir jų įvairovė. Maisto produktuose slypintys antigenai. Kenksmingų lektinų poveikis. AB0 dietos esmė. Valgykime kaip mūsų protėviai. Kaip praktiškai taikyti AB0 dietą. Nuosekliai keiskime mitybą. 0 kraujo grupė. Mėsa, žuvis, javai, pieno produktai ir kiaušiniai. Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai. A kraujo grupė. Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai. Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai. B kraujo grupė. Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai. Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai. AB kraujo grupė. Mėsa, žuvys, javai, pieno produktai bei kiaušiniai. Daržovės, vaisiai, prieskoniai bei gėrimai. Išvados. Kaip veikia dieta pagal kraujo grupę. Mitybos klaidos. 0 kraujo grupei rekomenduojami maisto produktai. AB kraujo grupei rekomenduojami maisto produktai. AB kraujo grupei nepatartini vartoti maisto produktai.

Ištrauka

Didelė mitybos reikšmė

Vos tik gyventojų mitybos klausimais pradėjo domėtis mokslas, atskleista daug sensacinių atradmų. 1945 metų spalio 16 dieną Suvienytųjų Nacijų Organizacijos iniciatyva buvo įsteigta Mitybos ir žemės ūkio reikalų organizacija, vadinamoji FAO (Food and Agriculture Organisation).
Vienas iš pagrindinių FAO uždavinių – patikrinti visų Žemės rutulio gyventojų mitybos būklę. Nepaprastai įdomius tų tirymų duomenis aprašė brazilų mokslininkas, demografas Jozue de Kastro (buvęs FAO pirmininkas) knygoje "Bado geografija", kuri tapo žinoma visam pasuliui.
FAO duomenimis, tinkamai besimaitinančio žmogaus organizmas yra gyvybingas, atsparus ligoms; toks žmogus lengvai ir gyvai protauja, daug ilgiau būna kūrybingas ir darbingas.
Netinkamai, neracionaliai besimaitinantis žmogus, priešingai, yra suglebęs, silpnas, neatsparus, psichiškai neveiklus, labai greitai pavargsta, anksčiau sensta ir miršta. Šią tiesą turėtų atminti kiekvienas.
AB0 ( arba A, B bei 0 kraujo grupių ) dieta – tai ypatingas maitinimosi būdas, kai skirtingų kraujo grupių žmonės valgo vis kitokį maistą. Graikų kilmės žodžiu "dieta" šiandien vadinama bet kokia, net labiausiai abejotina ar trumpaamžė, mitybos teorija, esą padedanti atikratyti antsvorio. Tikroji žodžio "dieta" reikšmė – "gyenimo būdas". Ir nieko daugiau. Dieta buvo vienas kertinių akmenų, ant kurių stūksojo klasikinės antikos medicinos rūmas; taigi gyvenimo būdas turėjo padėti stiprinti sveikatą. Per amžius dietos sąvoka išsiplėtė. Dabar sakydami "dieta", galvojame apie sveiką gyvenimo būdą, o kartu ir mitybą. Tik nedaugelis vadinamųjų madingų dietų yra naudingos organizmui, o gal tokios garbės neverta nė viena.

Maistas – kaip vaistas
Penktajame šimtmetyje prieš Kristų gyvenęs graikų gydytojas Hipokratas teigė: "Tegul maistas tampa tavo vaistais, o vaistai – tavo maistu". Šiuo požiūriu AB0 (arba kraujo grupių) dieta yra ideali, nes jos laikantis stiprinama ir imun sistema. Be to, nustatyta, kad tos pačios kraujo grupės žmonės yra jautresni tam tikroms ligoms; taigi sąmoningai renkantis maisto produktus, galima užkirsti joms kelią. Kraujo grupių dietos pradininkas, amerikiečių gydytojas bei natūropatas, dr. Peteris D‘Adamas pateikia rekomendacijas, kaip ne tik išvengti dažnų infekcijų, bet ir apskritai sumažinti ligos pavojų, sulėtinti senėjimo procesą ir galiausiai atsikratyti varginančio antsvorio.
Šiandien niekas nasiginčija, jog mityba turi įtakos savijautai, drauge ir sveikatai. Vis daugiau žmonių suvokia, kad nėra jokios idealios, visiems tinkančios dietos. Dėl to nereikia stebėtis, kad daugelis AB0 dietą laiko galimybe suderinti malonumą ir naudą, individualius pomėgius bei sveiką mitybą.

Kraujas – ypatingi syvai
Mūsų organizme kraujas atlieka daugybę funkcijų. Visos jos būtinos gyvybei išsaugoti. Jis reguliuoja kūno temperatūrą, kovoja su ligų sukėlėjais, šalina toksinus ir gabena maisto madžiagas į kiekvieną ląstelę. Medžiagų apykaita vyksta tik nuolat cirkuliuojant kraujui. Jis organizme paskirsto maisto, statybines bei mineralines medžiagas ir vitaminus, šalina atliekas. Taigi akivaizdu, kad kraujas tiesiogiai susijęs su mitybą, taip pat maisto virškinimų bei pasisavinimu. Besidomintieji kraujo grupių dieta pripažįsta, kad Peterio d‘Adamo rekomendacijos (beje, pradžia joms davė dešimtmečius trukę jo tėvo, Džeimso d‘Adamo, stebėjimai) – tai nuoseklus mitybos būdas, paisantis individualių skirtumų, šiuo atveju – kraujo grupių.
AB0 dietos rekomendacijos paremtos pastebėjimu, jog skirtingų kraujo grupių atstovai nevienodai toleruoja tam tikrus maisto produktus. Kodėl taip yra? Priežastis trumpai galima apibūdinti taip: imuninė sistema gamina antikūnius ir tam tikriems maisto produktams. Na, o su kokiais maisto produktais organizmo apsauginė sistema kovoja, lemia kraujo grupė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSveikos gyvensenos ir higienos referatas
KategorijaMedicina >  Sveika gyvensena ir higiena
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.04 KB
AutoriusJenny
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Faustas Stepukonis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mityba pagal kraujo grupes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. Faustas Stepukonis
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą