Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Pinigų sąvoka ir funkcijos

Pinigų sąvoka ir funkcijos

  
 
 
123456
Aprašymas

Pinigų sąvoka. Pinigų funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Terminas pinigai gali turėti kelias skirtingas reikšmes. Viena jų yra grynieji pinigai. Tačiau modernioji ekonomika neapsiriboja vien grynaisiais pinigais, nes grynieji pinigai ir pvz., čekiniai indėliai atlieka tą pačią funkciją – jais mokama už prekes ir paslaugas. Tačiau tai, kad indėlių negalima apibrėžti kaip pinigų, rodo tai, jog čekiais negalima užmokėti už smulkius pirkinius ar paslaugas pvz., tokias kaip važiavimą autobusu. Iš tikrųjų pravartu mąstyti taip – pinigai yra iš esmės indėliai, o grynieji pinigai – šios sistemos smulkieji pinigai.
Kitas pinigų apibrėžimas yra pinigus suprantant kaip turto sinonimą. Tačiau jis yra per platus, kadangi tokį apibrėžimą vartojant ekonomikoje, už pinigus įgytas nekilnojamasis turtas, akcijos, obligacijos ir kitoks turtas būtų vadinamas pinigais, o tai reikštų, jog ignoruojami pinigams būdingi bruožai.
Trečias pinigų apibrėžimas sutapatina juos su pajamomis. Tačiau apibūdinant pinigus kaip pajamas, galima labai susipainioti svarstant, ar dėl pinigų kiekio pasikeitimo ekvivalentiškai keičiasi pajamos. Pinigai yra sankaupos, o pajamos yra srauto per tam tikrą laiką rodiklis.
Apibrėžimas, kai pinigai suprantami kaip grynieji pinigai yra per siauras, o pinigus apibūdinant kaip pajamas ar turtą, apibrėžimas būtų per platus ir painus, tad ekonomistai atmeta šiuos apibrėžimus ir pinigus apibūdina pagal jų funkcijas. Pinigai yra viskas, kas funkcionuoja kaip mainų tarpininkas, kaip vertės matas, kaip būsimų mokėjimų priemonė arba kaip labai likvidi kaupimo priemonė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasAdministracinės teisės namų darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.44 KB
AutoriusGinte
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu savoka ir funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 5 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą