Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Versijų tikrinimo samprata ir taisyklės

Versijų tikrinimo samprata ir taisyklės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Versijų patikrinimo samprata ir metodiniai pagrindai. Loginis nusikalstamų veikų tyrimo versijų tikrinimas. Versijų tikrinimas atliekant procesinius ir kitokius tyrimo veiksmus. Nusikalstamų veikų tyrimo planavimas ir versijos. Daugiaversiškumas kriminalistiniame procese. Išvados. Summary.

Ištrauka

Kriminalistinė versija – faktiniais duomenimis pagrįsta prielaida, kuria remiantis aiškinamos tiriamo įvykio ar atskirų jo aplinkybių atsiradimo priežastys bei pobūdis, bylai reikšmingų faktinių duomenų kilmė ir tarpusavio ryšiai, siekiant nustatyti tiesą byloje. Tiriant nusikalstamą veiką keliama ne viena faktiniais duomenimis pagrįsta versija, o jų visuma, tačiau teisingas, objektyvus, įvykio ar reiškinio aiškinimas gali būti tik vienas. Kad jis būtų atrastas būtina visumą iškeltų versijų patikrinti. Kriminalistikos ir baudžiamojo proceso literatūroje versijų tikrinimas dažniausiai nagrinėjamas paviršutiniškai, be ryšio su visu nusikalstamos veikos tyrimo procesu. Daugelis autorių mano, kad versijų tikrinimas yra susijęs tik su planavimu t.y. tik su tam tikra nusikalstamos veikos tyrimo stadija, be to, versijų tikrinimą laiko statišku ir savitiksliu dalyku. Šiame darbe, naudojant sisteminį bei analitinį tyrimo metodus yra pateikiama versijų tikrinimo samprata, būdai bei taisyklės, kuriomis remiantis galima tikėtis visapusiškai, išsamiai ir objektyviai ištirti nusikalstamą veiką bei iš visumos versijų išsiaiškinti tą, kuri yra tiriamojo įvykio paaiškinimas kai nėra jai prieštaraujančių aplinkybių ir kai ji konstatuojama įtikinamais įrodymais.
Žodis "patikrinimas" dažnai vartojamas ne tik teisėje, ekonomikoje, bet ir privačiame žmonių gyvenime. Todėl "patikrinimą" galima aiškinti buitine, lingvistine, teisine bei kriminalistine prasme.
Pradėsiu nuo "patikrinimo" etimologinės kilmės. Dabartinės lietuvių kalbos žodynas pateikia dvi žodžio "patikrinti" reikšmes: 1. pažiūrėti tikrumo, teisingumo, pakontroliuoti; 2. nustatyti kokybę, būklę. S. Ožegovo žodyne pateikiama dar viena patikrinimo (rus. проверка ) reikšmė: atlikti bandymus, ką nors išsiaiškinant.
Žodis "patikrinimas" gali turėti šias reikšmes:
• Žiūrėti tikrumo, teisingumo (patikrinti dokumentus, sandėlius, butus ir pan.);
• Kontrolės veiksmą (patikrinti parodymus vietoje, patikrinti keleivių važiavimo bilietus ir pan.);
• Kokybės, būklės nustatymą (atlikti apžiūrą, kratą ir pan.);
• Bandymų atlikimą ką nors išsiaiškinant (atlikti eksperimentą, patikrinti mechanizmo darbą).
Atsižvelgiant į šiuos aiškinimus, prof.habil. dr. S. Kuklianskis siūlo bendrą patikrinimo sąvoką. Plačiąja prasme patikrinimas – tai tiesioginis, akivaizdus kokio nors reiškinio, dalyko ir jo būklės nustatymas, suvokimas, analizė bei įvertinimas, taip pat išaiškinimas, kaip jis atitinka objektyvias žinias ir galiojančias nuostatas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis46.38 KB
AutoriusGinte
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Versiju tikrinimo samprata ir taisykles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą