Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Finansinės veiklos lyginamoji analizė: AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė"

Finansinės veiklos lyginamoji analizė: AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" finansinės veiklos lyginamoji analizė. Įvadas. Finansų valdymas. Finansų valdymo esmė ir funkcijos. Finansų valdymo tikslas. Finansinės ataskaitos ir jų turinys. Sąskaitų balansų lentelė. Pelno ir pinigų srautų ataskaita. Trumpalaikio turto ir skolų finansinis valdymas. Pinigų finansinis valdymas. Finansinis prognozavimas. Trumpalaikio turto valdymas. Trumpalaikio turto finansavimas. AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" veiklos analizė. AB "Linas" duomenų analizė. AB "Alytaus tekstilė" duomenų analizė. AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" finansinių rodiklių analizė. AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" pardavimų ir suteiktų paslaugų analizė dinaminių eilučių metodu. AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" bendrojo pelno (nuostolio) prognozavimas slenkančio vidurkio metodu. AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" veiklos pelno (nuostolio) prognozavimas ekstrapoliacijos metodu. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Rinkos sąlygomis įmonių finansų valdymas nulemia veiklos sėkmę. Ilgainiui mūsų įmonių finansų tvarkytojai, nepasikliaudami savo patyrimu ir intuicija, darydami finansinius sprendmus analizuos turto, nuosavybės (1 akcijos) uždirbamą pelną, nuosavybės struktūrą, pelno "kokybę" ir kitus veiklą apibūdinančius rodiklius. Be abejo, analizei, sprendimams teks naudotis rinkos šalyse pripažintomis metodikomis. Tačiau gyvenimas nestovi vietoje ir per paskutiniuosius du dešimtmečius finansų teorijos labai sumodernėjo. Darant finansinį sprendimą jau nebe taip svarbi yra retrospektyvi analizė. Svarbiau yra rizika ir būsimi pinigų srautai.
Įmonių finansai yra finansų sistemos sudėtinė dalis. Jie pinigine forma apibūdina ekonominius santykius, atsirandančius pagrindinių ir apyvartinių lėšų apytakos, produkcijos, darbų ir paslaugų gamybos bei realizacijos, jų piniginių išteklių sudarymo ir panaudojimo procese. Taigi įmonių finansai apibūdina jų gamybinės-komercinės veiklos finansinę pusę.
Teigiama, jog visoje finansų sistemoje įmonių finansų vaidmuo yra svarbiausias. Būtent įmonių-gamybos, transporto, statybos, komercijos, prekybos ir panašių rūšių ūkinės-komercinės veiklos procese yra sukuriamas bendrasis vidinis produktas. O jį skirstant yra formuojami centralizuoti piniginių lėšų fondai. Tai yra nemaža dalis įmonių pelno ar pajamų ar išlaidų yra sumokama į nacionalinį biudžetą ir valstybinio socialinio draudimo biudžetą.
Šio kursinio darbo tikslas išanalizuoti AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" finansinius rodiklius, bei juos palyginti.
Šiam tikslui pasiekti numatėme šiuos uždavinius:
1. Išanalizuoti finansines ataskaitas bei jų turinį;
2. Įvertinti AB "Linas" ir AB "Alytaus tekstilė" pardavimų bei teikiamų paslaugų rodiklius per pastaruosius penkerius metus (2000 - 2004m).
3. Ivertinti AB "Linas" bei AB "Alytaus tekstilė" veiklos pelną (nuostolį), grynąjį pelną (nuostolį) bei bendrąjį pelną (nuostolį) per paskutiniuosius penkerius metus (2000 – 2004) .
4. Palyginti šių įmonių išnagrinėtus finansinius rodiklius.
Tyrimo metodika:
1. Dinaminių eilučių metodas;
2. Ekstrapoliacijos metodas;
3. Tiesinio trendo metodas;
4. Prognozavimas, naudojant slenkančio vidurkio metodą; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis197.64 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansines veiklos lyginamoji analize AB Linas ir AB Alytaus tekstile [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą