Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Darbas ir žaidimas

Darbas ir žaidimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Darbo ir žaidimo veikla. Darbo ir žaidimo prigimtis. Gyvenimo trukmė: poveikis darbui ir žaidimui. Priklausomybė/nepriklausomybė darbe ir žaidime. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai. Fiziniai veiksniai. Psichologiniai veiksniai. Socialiniai kultūriniai veiksniai. Aplinkos veiksniai. Politiniai ekonominiai veiksniai. Individualumas darbe ir žaidime. Priklausomybė/Nepriklausomybė darbe ir žaidime. Išvados.

Ištrauka

Kai nemiega, dauguma žmonių arba dirba, arba žaidžia. Žaidimas paprastai apibrėžiamas kaip vaiko darbas. Už darbą dauguma žmonių gauna pajamas, iš kurių, po to, kai sumokama už esminių poreikių tenkinimą, finansuojamas poilsis ir pramogos. Skirtingiems individams darbas ir žaidimas gali turėti labai skirtingą prasmę. Tai gerai iliustruoja senas posakis:"Vieno žmogaus darbas yra kito žmogaus žaidimas".
Daugumai žmonių priklausymas darbo ir poilsio grupėms, pasitenkinimas dėl gyvenimo iššūkių ir laimėjimų, bėgimas nuo nuobodulio yra visapusiškai svarbūs šios gyvybinės veiklos aspektai. Ir į darbą, ir į žaidimą gali būti žiūrima kaip į veiksnius, neigiamai ir teigiamai veikiančius asmens sveikatą ir gerovę. Kadangi ir darbas, ir žaidimas neįmanomi be fizinės ir psichinės veiklos, kiekvieną jų gali turėti teigiamą įtaką fizinei ir psichinei sveikatai. Atvirkščiai, priverstinis dykinėjimas arba žaidimų stygius gali neigiamai įtakoti fizinę ir psichinę sveikatą.
Dauguma žmonių, plačiąja prasme,apie trečdalį laiko praleidžia miegodami. Iš likusiojo laiko,didesniąją paros dalį dirbdami,o viskas kitas laikas vadinamas laisvu laiku,kurį galima skirti "žaidimui".Darbas ir žaidimas yra esminiai gyvenimo aspektai.Kaip matysime iš vėliau pateikiamo aptarimo,darbas ir žaidimas turi daug matmenų ir, priklausomai nuo gyvenimo trukmės,jų prigimtį ir tikslus galima įvairiai aiškinti.
Žodis darbas dažniausiai vartojamas kasdienei žmogaus veiklai apibūdinti.Vartojant šį žodį, dažniausiai turima galvoje apmokamas darbas. Žmonės dirba, kad užsidirbtu pinigų, o vėliau už juos galėtų pasirūpinti savo ir išlaikytinių pragyvenimu. Kadangi dirbti reikia, apie darbą dažnai galvojama ganėtinai nepalankiai.
Darbas daro poveiki ne tik individui ir bendruomenei, bet ir nacionaliniu mastu. Darbas, skirtas materialinėms gerybėms pagaminti ir paslaugoms teikti, sudaro šalies bendrąjį nacionalinį produktą. Kuo turtingesne šalis ekonomiškai tuo daugiau paslaugu ji gali suteikti,nors sprendimas,kokias paslaugas,kiek jų ir kam teikti, yra politinis sprendimas.
Žodis žaidimas ir vartojamas apibūdinti žmogaus veiklai "ne darbo" metu.tai patogus žodis, kadangi juo pabrėžiama,kad pagal savo prigimti "žaidimas" yra "darbo" priešingybė. Tai visaapimantis žodis, į kurį telpa žodžiai laisvalaikis, poilsis, pramoga, hobis, mankšta, sportas, atostogos.
Pastaraisiais metais išaugo nedarbas, jaunesni žmonės išeina į pensija, sutrumpėja darbo valandos, užtat padidėja susidomėjimas laisvalaikio panaudojimo. Visų žaidimo formų tikslas yra turėti užsiėmimą ir patirti džiaugsmą. O vaikams, be to, žaidimas yra esminė mokymosi ir vystymosi priemonė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-24
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.26 KB
AutoriusEla
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word darbas ir zaidimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-11-09 IP: 78.60.41.68
    Siemka sako

    darbas neblogas,bet labai daug gramatinių klaidų!!!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą