Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Šiaulių miesto švietimo įstaigos ir jų įvertinimas

Šiaulių miesto švietimo įstaigos ir jų įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Švietimo sistema. Švietimo įstaigos Lietuvoje. Švietimas Lietuvoje. Mokyklų tinklo pokyčiai 2000–2005 metais Šiaulių mieste. Pagrindinės mokyklų problemos, kurias įvardijo švietimo sistemos dalyviai. Mokinių ir mokytojų apklausa. Mokinių apklausos rezultatai ir jų analizė. Mokytojų apklausos rezultatai ir jų analizė. Išvados. Priedai. Anketa mokytojams. Anketa mokiniams. Šiaulių miesto švietimo įstaigos.

Ištrauka

Darbo tikslas – įvertinti Šiaulių miesto švietimo įstaigas, nustatyti, kaip švietimo įstatymų projektai ir programos pritaikomi Šiaulių miesto mokyklose. Ištirti aplinką, kurioje dirba ir mokosi mokiniai ir mokytojai, ją išanalizuoti pritaikius anketų metodą.
Darbo uždaviniai – atlikti mokytojų ir mokinių apklausą keliose Šiaulių miesto mokslo institucijose ir išanalizuoti anketas į kurias jie atsakinėjo. Kaip tyrimo objektu buvo pasirinktos dvi Šiaulių miesto mokyklos ir jose besimokantys moksleiviai ir dirbantys mokytojai. Jiems iš viso buvo pateikta 105 anketos.
Tema yra aktuali, nes švietimas yra pagrindinė Lietuvos visuomenės modernizavimo jėga. XXI amžius – tai technologijų, informacijos amžius. Norėdami neišnykti, mes turime didelį dėmesį skirti intelektualios ir išsilavinusios visuomenės kūrimui. Šį vaidmenį kol kas geriausiai atlieka švietimo įstaigos. Tačiau jos susiduria su daugybe problemų, kaip gyventojų skaičiaus mažėjimas, finansavimo problemos.
Darbe panaudotas anketų metodas. Moksleiviai, kurie mokosi švietimo įstaigose ir mokytojai, dirbantys mokyklose, geriausiai žino, kas jų įstaigose gerai ir kas blogai.
Šiaulių mieste yra labai daug švietimo įstaigų. Norint aptarti visas įstaigas reiktų ne tik daug jėgų, bet ir laiko. Todėl nagrinėjamos tos įstaigos, kurios yra svarbiausios išsilavinusios visuomenės kelyje – mokyklos.
Buvo stengiamasi naudotis pačia naujausia literatūra, tačiau neapsieita ir be senesnių šaltinių. Ypač jie pravertė tada, kai reikėjo palyginti dabartinius duomenis su ankstesniųjų metų.
XXI amžiaus pradžioje Lietuvos visuomenės laukia nauji iššūkiai. Jie atveria ir naujas galimybes. Į iššūkius bus įmanoma deramai atsakyti, plačiau pasinaudoti galimybėmis, tik einant spartaus ir kryptingo atsinaujinimo keliu. Dabarties pasaulyje toks kelias galimas tik vertinant žmones kaip brangiausią turtą ir deramai į jį investuojant, tik remiantis švietimu kaip esminiu bendros ateities kūrimosi būdu. Todėl švietimas tolesnei krašto raidai įgyja ypatingos svarbos. Jis – pagrindinė šiandienos lietuvių visuomenę modernizuojanti jėga. Tik ja remdamasi Lietuva gebės konkuruoti tarptautinėje bendrijoje. Sykiu švietimas – neatskiriama tautos kultūros dalis, tai tiltas tarp tautos praeities ir ateities. Jis – pagrindinis šiuolaikinės visuomenės tapatybės saugotojas ir kūrėjas. Švietimas sergsti, kuria ir perduoda vertybes, kurios daro žmogaus gyvenimą prasmingą, visuomenės gyvenimą – darnų ir solidarų. Dabarties pasaulyje švietimas tampa būtina kiekvieno žmogaus gyvenimo sėkmės prielaida.
Esminė švietimo paskirtis – suteikti asmeniui brandaus savarankiško gyvenimo pagrindus ir padėti jam tobulinti savo gebėjimus visą gyvenimą. Šiandien būtina asmens savarankiškumo sąlyga – jo dorinė branda ir įvairiapusė šiuolaikinė kompetencija, naujas kultūrinis, politinis ir ekonominis raštingumas. Ypatingos svarbos, dabarties sąlygomis, įgyja socialinė žmogaus kompetencija. Ne mažiau svarbi švietimo paskirtis – ugdyti asmens bendruomeniškumą, jo gebėjimą derinti savo siekius su pilietinės bendruomenės siekiais, ir taip kurti pamatus savarankiškam ir kūrybiniam tautos gyvenimui. Lietuvos švietimas įstengs savo visuomenines priedermes atlikti tik tuomet, kai jo raida lenks bendrąją visuomenės raidą. Todėl reikalinga, kad švietimas realiai taptų prioritetiškai valstybės ir visuomenės remiama veiklos sritimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-17
DalykasMokslo ir švietimo kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis105.65 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLiongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu miesto svietimo istaigos ir ju ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Liongina Juozaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą