Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Žydų teisės genocido laikotarpiu

Žydų teisės genocido laikotarpiu

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Žydų prigimtinės teisės ir laisvės. Žydų specialios teisės ir laisvės. Žydų socialinės teisės. Išvados.

Ištrauka

Pats teisės terminas nėra vienareikšmis – turime žmogaus teisę, prigimtinę teisę, sukurtą valstybės teisę. Pati teisė padeda žmogui tapti žmogumi ne kaip biologinei rūšiai, o kaip socialinei būtybei, sugebančiai būti ne tik savimi, bet ir drauge su kitais. Neatsitiktinai teisė, pradedant Platonu laikoma būtina moralaus ir civiluoto gyvenimo sąlyga. Žmogų, atskirtą nuo teisės ir teisingumo Aristotelis laikė pačiu blogiausiu .
Kiekvienu laikotarpiu teisė buvo suprantama gan skirtingai, vieni laikė, kad teisė – tai visuma valstybės sukurtų visuotinai privalomų elgesio taisyklių, garantuotų valstybės prievarta. Kiti teigia, kad teisė – tai yra žmonių faktiniai santykiai, susiklostę realiame gyvenime atsižvelgiant į to meto teisingumo sampratą, palitusią visuomenėje. Tretieji teigia, kad teisė tai leistinas ir galimas laisvas elgesys. Bet visi sutinka, kad didžiausios vertybės – tai žmogaus teisės, kurias ji gali realizuoti.
Kiekviena valstybė, kiekviena tauta ar bendrija tam tikru laikotarpiu įgyja ar praranda daugiau ar mažiau teisių bei laisvių. Istorijos šaltiniai byloja, kad tam tikros epochos žmonija patyrė žmogiškųjų vertybių ribojimus ar aplamai žmogaus teisės buvo pamintos. Žydų tauta niekada nebuvo nei galinga nei gausi, beto jų bendruomenės buvo išmėtytos po visas Europos šalis. Taigi gal būt dėl šių faktų, susiklostė be jų valios tokia situacija, kai iš jų atimtos visos teisės bei laisvės.
Taigi šio darbo tyrimo objektas žydų prigimtinės, pilietinės bei socialinės teisės ir laisvės bei jų realizavimo galimybės laikotarpiu nuo 1933 metų iki 1945 metų, siekiant atskleisti žydų teisių apimtį to meto Vokietijoje, Austrijoje bei kitose to laikotarpio Vakarų Europos valstybėse neužmirštant ir Lietuvos žydų tuometinės teisinės padėties.
Šį atsakymą duodą įstorijos šaltiniai, kaip antai prisiminimų knygos, įvairūs rankraščiai ar išlikusių gyvų liūdytojų pasakojimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-07
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.6 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zydu teises genocido laikotarpiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą