Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Socialinė integracija visuomenėje, jaunimo išsilavinimas, įdarbinimas

Socialinė integracija visuomenėje, jaunimo išsilavinimas, įdarbinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Socialinė parama. Neįgaliųjų socialinė integracija. Socialinės paslaugos neįgaliesiems. Neįgaliųjų socialinės integracijos teisinis reglamentavimas. COMENIUS - mokyklinis lavinimas (1 veiksmas). ERASMUS - aukštasis mokslas (2 veiksmas). Europos parama kalbų dėstymo ir mokymosi naujovėms. Užimtumas ir darbo rinka. Darbo santykiai. Nelegalus darbas. Savanoriškas darbas. Pagalbos talkos) darbai. Lietuvos užimtumo politikos prioritetų bendro įvertinimo dokumentas. Nedarbas. Socialinė partnerystė. Išvada.

Ištrauka

Paprastas, nuoširdus žodis parama Lietuvoje visada buvo suprantamas ir svarbus. Šiandien paramos sulaukiame mes, rytoj galbūt jau galėsime paremti kitus ir taip grąžinsime moralinę skolą. Tačiau, prisipažinkime, nors ir esame girdėję apie šią paramą, nedažnas pasakys, kokia ji ir kam skirta.
Jau seniai nedavė ramybės noras pačiam suprasti ir padėti kitiems suvokti, kokia gi nauda Europos Sąjungai, jos žmonėms dalytis su mumis savo žiniomis, darbais ir laimėjimais. Kaip surasti paprastus, tačiau įtikinamus motyvus, kodėl bendras darbas ir bendros iniciatyvos pagimdo kai ką daugiau nei paprasčiausią suma.
Taip ir Europos Sąjungos parama: darbai veja darbus, vis naujoj, vis su kitais sprendimais. Juda projektas po projekto, ateities pamatan dedamas euras po euru. Ir apima didelis bendrumo jausmas, kai suvoki, kad už lėšų, už šių pastangų stovi daugybė paprastų Europos Sąjungos šalių piliečių, besidalijančių su mumis savo sunešto korio dalimi.


Maitinimo organizavimas
Paslauga asmenims, kurie dėl ribotų pajamų, skurdo, nepakankamo savarankiškumo ar negalios negali prasimaitinti patys. Atsižvelgiant į asmens materialinę padėtį, socialinį statusą, turtą, sveikatos būklę, šeimyninę padėtį ir kt., gali būti organizuojamas:
karšto maisto pristatymas;
maitinimas valgykloje, bendruomenės centre ar kitoje maitinimo vietoje;
talonų maisto produktams nemokamai įsigyti išdavimas;
sauso maisto daviniai.
Specialiojo transporto paslaugos
Organizuojamas pagal konkrečius poreikius asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir negali naudotis visuomeniniu bei individualiu transportu. Paslaugos teikiamos specialiosios paskirties automobiliais, pritaikytais vežti negalią turinčius žmones.
Apmokėjimo už šias paslaugas ir jų teikimo tvarką nustato savivaldybė.
Aprūpinimas kompensacine technika
Vykdomas parenkant ir skiriant kompensacinės technikos priemones neįgaliesiems ar seniems žmonėms pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų gydytojų pateiktas rekomendacijas.
Būsto aplinkos pritaikymo paslaugos
Teikiamos siekiant užtikrinti neįgaliųjų bei senų žmonių kuo didesnį savarankiškumą, pritaikant būstą ir aplinką asmens negaliai: platinamos gyvenamųjų patalpų durys, įrengiami nuolydžiai, pritaikomos vonios, tualetai ir kt.
Pagalba namuose
Teikiama seniems ir pagyvenusiems, neįgaliesiems, vaikams iš šeimų, turinčių socialinių problemų, rizikos grupių bei kitiems asmenims siekiant sudaryti normalias gyvenimo sąlygas ir galimybes gyventi pilnavertį gyvenimą namuose. Įvertinus savarankiškumo laipsnį gali būti teikiamos šios paslaugos: buto tvarkymas, asmens higienos ir priežiūros paslaugos, maisto pirkimas ir ruošimas, buto nuomos, komunalinių mokesčių mokėjimas, gydytojo iškvietimas, vaistų pirkimas, skalbimas, patalynės keitimas, ūkinių darbų organizavimas ir pan.

Pagalbos namuose organizavimo tvarką nustato kiekviena savivaldybė. Ji tvirtina paslaugų sąrašą ir paslaugų įkainius. Mokėjimo už paslaugas dydis priklauso nuo šeimos pajamų, šeimos sudėties, gavėjo sveikatos būklės, paslaugų pobūdžio ir gavimo trukmės bei kitų aplinkybių.

Savivaldybėse, kuriose dėl objektyvių priežasčių negalima tiesiogiai suteikti pagalbos namuose paslaugų, gali būti mokami globos pinigai. Tai griežtai apibrėžtą paskirtį turintys pinigai, skirti asmeniui susimokėti už suteiktas pagalbos namuose paslaugas. Globos pinigai savivaldybės sprendimu skiriami atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę, paslaugų poreikį ir rūšis, šeimyninę padėtį, gyvenamąją vietą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis49.39 KB
AutoriusMarek
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Pruskuvienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine integracija visuomeneje jaunimo issilavinimas idarbinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 4 Klasė/kursas
  • V. Pruskuvienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą