Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Gamtinė geografija>Defliacijos problema Baltijos jūros regione

Defliacijos problema Baltijos jūros regione

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Problema. Problemos ištirtumas. Tikslas. Metodika. Uždaviniai. Metodika. Uždavinių literatūra. Duomenų šaltiniai. Tyrimų analitinė dalis ir rezultatai. Ištirtumas pagal tyrimų laikotarpius. Ištirtamas Baltijos jūros regiono valstybėse. Ištirtamas pagal mokslinių darbų autorius. Ištirtamas mokslinėse institucijose. Išvados.

Ištrauka

Šiame kursiniame darbe buvo surinkta, sugrupuota ir išnagrinėta mokslinė informacija, bei įvertintas Defliacijos problemos Baltijos jūros regione ištirtumas.
Vėjinė dirvožemio erozija (defliacija) yra viena aktualiausių Baltijos jūros regiono šalių (šiai sryčiai priklauso 9 valstybės: Vokietija, Lenkija, Kaliningrado srytis, Lietuva, Latvija, Estija, Rusijos nedidelė vakarine dalis, Suomija, Švedija) problemų. Dėl vėjo erozijos pasaulyje nukenčia apie 27% dirvų (Glazunov, Gendrugov, 1997). Jos intensyvumas priklauso nuo vėjų jėgos, augalijos ir dirvožemio dangos savybių bei fizinio dirvožemio dangos būvio. Tai vienas dinamiškiausių, o moksliniu bei praktiniu požiūriais, vienas problematiškiausių, ypač intensyvios žemdirbystės regionuose šiuolaikinių geomorfodinaminių procesų.
Visai neseniai Europos Komisija (EK) atliko tyrimą "Gyvenimas pakrančių erozijos sąlygomis Europoje: nuosėdos ir darni raida", kuriuo buvo norima nustatyti kokio mąsto įtaką Europos šalių pakrantėms turi erozija. Gauti rezultatai parodė, kad didžiausią įtaką pačiai erozijai turi vėjai. Matyti, kad tai yra gana didelė problema ir Baltijos jūros regiono šalims, dar ypač ir dėl to, kad vėjo erozijos (defliacijos) poveikio ištirtumas pakrantėms ir visam dirvožemiui yra nepakankamas, taigi ir kovos būdai prieš defliacijos sukeliamas problemas yra nepakankamai efektyvūs. Aišku tai, kad čia trukdo informacijos stoka apie defliacijos ištirtumą.
Lietuvos ir viso pasaulio tyrinėtojai apie defliacijos sukeliamus neigiamus padarinius krantams ir visam dirvožemiui yra parašę daugybę mokslinių straipsnių, išleidę daugybę knygų, tačiau apie pačios defliacijos ištirtumą taip niekas rimtai ir neparašė. Visi šie moksliniai leidiniai ir publikacijos nėra vienodai aukštos kokybės, todėl vienas iš šio darbo tikslų yra kuo kruopščiau atrinkti tuos leidinius, kurie atitiktų aukščiausios kokybės mokslinius leidinius. Taigi, galima sakyti, kad šis darbas neturintis analogiškų darbų, čia surinkta mokslinė informacija apie defliacijos problemos ištirtumą Baltijos jūros regione.
Šis darbas gali būti naudingas tiems, kas gilinasi į defliacijos (vėjo erozijos) vykstančius procesus, ar ruošiasi atlikti tam tikrus tyrimus, kurioje nors Baltijos jūros regiono valstybių, sietinų su defliacijos (vėjo erozijos) procesais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-09
DalykasGamtinės geografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Gamtinė geografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai124
Dydis162.35 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Defliacijos problema Baltijos juros regione [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą