Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Turizmo statistinis tyrimas

Turizmo statistinis tyrimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Turizmo statistinių duomenų lentelė. Santykinių dydžių apskaičiavimas. Vidutiniai dydžiai. Aritmetinis vidurkis. Progresyvinis vidurkis. Mediana. Požymių variacijos rodikliai. Variacijos užmojis. Vidutinis tiesinis nuokrypis. Dispersija. Vidutinis kvadratinis nuokrypis. Variacijos koeficientas. Asimetrijos rodiklis. Dinamikos eilutės. Dinamikos eilučių analitiniai rodikliai. Vidutiniai dinamikos eilučių kitimo rodikliai. Prognozavimas. Koreliacija. Išvados. Lentelės ir grafikai. PowerPoint pristatymas (13 skaidrių).

Ištrauka

Prieš pradedant analizuoti turizmą, reikėtų geriau susipažinti su turizmo sąvokomis, formomis bei kategorijomis.
Turizmo samprata
Žodis " turizmas " ( kilęs iš lotynų kalbos žodžio " turn " – sukutis, vilkutis, sukimas ) reiškia kelionę iš vietos į kitą.
Pirmą kartą bandyta apibrėžti turizmo sąvokas 1937 metais, Nacijų Lygos taryboje rekomenduotas " tarptautinio turisto " apibrėžimas, kurį 1953 metais Jungtinių Tautų statistikos komisija pakoregavo, priimdama " tarptautinio lankytojo " sąvoką.
1967 metais ši komisija patvirtino " lankytojo " ( visitor ), " turisto " ( tourist ) ir " ekskursanto " (exkursionist) apibrėžimus.
1993 metais Jungtinių Tautų statistikos komisija 27 – ojoje sesijoje patvirtino " Turizmo statistikos rekomendacijas ", kurias parengė Pasaulinė turizmo organizacija. Jose apibrėžtos turizmo formos ir kategorijos, pateikti pagrindinių turizmo sąvokų apibrėžimai, turizmo pasiūlos ir paklausos klasifikacija, turizmo veiklos tarptautinės klasifikacijos reikalavimai ( SICTA ).
Pirminė sąvoka " keliautojas " apibrėžimas kaip " asmuo, keliaujantis iš vienos vietos į kitą nepriklausomai nuo kelionės tikslo bei transporto rūšies ". " Lankytojas " - tai asmuo, keliaujantis į kitą vietą, už jam ( jai ) įprastos gyvenamosios aplinkos ribų, ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui, ir jo (jos) pagrindinis kelionės tikslas nėra veikla, už kurią atlyginama lankomoje vietoje ".
/ Kompas Tour’ 98, 1 psl. /
Pagal turizmo formas lankytojai skirstomi į tarptautinius lankytojus ir vietinius lankytojus.
Pagal lankymosi trukmę lankytojai skirstomi į vienadienius lankytojus ir turistus ( lankytojus, kurie apsistoja kolektyvinėse ar privačiose apgyvendinimo įstaigose bent vienai nakčiai ).
Turizmo formos ir kategorijos
Tam tikros šalies atžvilgiu apibrėžiamos trys turizmo formos:
A. Vietinis turizmas, apima šalies gyventojus, keliaujančius gyvenamoje šalyje;
B. Atvykstamasis turizmas, apima kitos šalies gyventojus, keliaujančius kitoje šalyje;
C. Išvykstamasis turizmas, apima šalies gyventojus, keliaujančius kitoje šalyje.
Kombinuojant šias tris turizmo formas, apibrėžiamos trys turizmo kategorijos:
Vidinis turizmas, vietinis ir atvykstantis turizmas ( A + B );
Nacionalinis turizmas, vietinis ir išvykstantis turizmas ( A +C );
Tarptautinis turizmas, atvykstamasis ir išvykstamasis turizmas ( B + C ).
Užsienio turistu yra laikomas asmuo, kuris iš pastovios gyvenamosios vietos vyksta į kitą šalį, kurioje neturi pastovios gyvenamosios vietos, praleidžia joje daugiau negu vieną naktį, bet ne ilgiau kaip metus ir pagrindinis kelionės tikslas nėra samdomoji veikla, apmokama toje šalyje.
Taip pat turėtume susipažinti ir suprasti sąvoką " statistika ". Jau atėjo toks metas, kai statistikos, kaip mokslo, žinios pasidarė būtinos išsilavinusiam žmogui. Taigi kas yra ta statistika ? Galime pateikti keletą apibrėžimų, nes vis dėlto šią sąvoką apibrėžti yra labai sunku.
STATISTIKA – tai informacija apie veiklą arba procesą, išreikšta skaičiais, lentelėmis, diagramomis.
STATISTIKA – tai mokslas, nagrinėjantis masinių socialinių, ekonominių reiškinių kiekybinius aspektus ( išmatuoja jų apimtį, dydį, bet kartu su tų reiškinių kokybiniu turiniu) ir siekiantis atskleisti tų reiškinių visumos bendrąsias savybes konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
STATISTIKA – tai mokslas apie duomenų rinkimą, vaizdavimą ir analizę.
Taigi galime pasakyti, jog statistikos objektas yra masiniai socialiniai, ekonominiai reiškiniai, turintys kiekybinę ir kokybinę puses. Tai gali būti gyventojai, gamyba, ekonomika, kultūrinio ir politinio gyvenimo reiškiniai.
Pagal tam tikrą programą arba tvarką, tai yra remiantis konkrečiais metodais galima atlikti statistinį tyrimą apie kažkokius reiškinius. Būtent šiame darbe ( šiame statistiniame tyrime ) atliksime turizmo statistinį tyrimą.dėl statistikos įvairovės ir labai plačios jos apimties (juk skaičiuojant kiekvieno ekonominio ar socialinio reiškinio įvairius statistinius dydžius susidaro labai sudėtinga situacija ir labai didelė skaičiavimų apimtis ), todėl šiuo atveju remsimės į mažesnį ekonominį reiškinš, t. y. apsistosime ties turistinių įmonių veikla, kai duomenys pateikti pastarųjų šešerių metų. Remiantis lentelėje 1 pateiktais duomenimis atliksime turistinių įmonių veiklos statistinį tyrimą, kurį išdėstysime šiame darbe pagal tokius keliamus klausimus:
DARBO UŽDAVINIAI:
Atliekant tyrimą nagrinėdami apskaičiuosime tokius rodiklius:
1) Pateikti pradinių duomenų lentelę;
2) Santykiniai dydžiai;
3) Vidutiniai dydžiai;
4) Požymių variacijos rodikliai;
5) Dinamikos eilutės;
6) Prognozavimas;
7) Koreliacija.
Apskaičiavę kiekvieną dydį stengsimės interpretuoti jo reikšmę iš karto, o vėliau rašysime apibendrinančias išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-27
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis1.35 MB
AutoriusZivile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2001 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. S. Vaitkevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Turizmo statistinis tyrimas [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint pristatymas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • asist. S. Vaitkevičius
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą