Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Patėvio teisės į vaiką po skyrybų

Patėvio teisės į vaiką po skyrybų

  
 
 
123456789
Aprašymas

Jungtinių Amerikos Valstijų teisės sistema. Patėvio teisės į vaiką po skyrybų. Patėvių globa. Tėvų pirmenybė (biologiniu tėvų pirmenybė). Geriausi vaiko interesų atspindėjimo standartai. Patėvio/pamotės leidimas. Įsipareigojimas teikti paramą. In Loco Parentis. Rekomendacijų politika. Praktinė reikšmė. Išvados.

Ištrauka

Ir tyrimai, ir klinikinė literatūra pažymi, kad po tam tikro laiko tarp patėvių (ši sąvoka apibūdins ir patėvį ir pamotę) ir posūnio/podukros (toliau posūnio/podukros sąvoka atitiks sąvoka vaikas) gali išsivystyti emocinis ryšys panašus į biologinių tėvų ryšį. Nepaisant to, patėviai teisiškai vaikams yra svetimi žmonės, nes ryšys tarp patėvių ir vaikų nėra ginamas teisės aktų esant santuokoje ar skiriantis tėvams. Dar yra keletas teisinių galimybių pagal kurias patėviui gali atitekti dalis vaikų auklėjimo teisių ar vaiko aprūpinimas finansiškai po skyrybų. Teisinis procesas, kurio metu patėvis prašo globos vaikui, nori bendrauti su vaiku ir bei remti vaiką po skyrybų, apie tai bus kalbama šiame straipsnyje, be to aptarsime rekomendacijas ir praktinį patėvių dalyvavimą vaikų auklėjimo procese po skyrybų.
Per paskutiniuosius penkiasdešimt XX-ojo amžiaus metų įvairių šeimų susidarymas padėjo susiformuoti lanksčiai šeimos teisės politikai. Tais metais teismai buvo prašomi priimti nutarimus dalykams kuriems iki tol buvo mažai, jei iš vis buvo, įstatyminio vadovavimo. pavyzdžiui, tokių atvejų kuriuose buvo įtraukiami įvairių šeimų sudėtys (vieniši tėvai, išsiskyrę tėvai, vienos lyties šeima), įvairūs santykiai tarp tėvų (patėvis, pamotė, įvaikintojai, ar tik gyvenantys kartu žmonės) ir šeimų nepastovumas (globėjų persikėlimas, išsikraustymas gyvent kitur). Žinoma, svarstomos problemos buvo įvairios, daugeliu atveju buvo kalbama apie tėvų ir vaikų santykius, tokius kaip: patėvis kreipiasi dėl vaiko globos ar leidimo bendrauti su vaiku po skyrybų. Patėviai susiduria su labai daug kliūčių, kada jie prašo tėvų teisių po skyrybų, nes jie turi nugalėti biologinių tėvų teisę, kuri jau daug metų yra ginama konstitucijos.
Tyrimas parodė, kad ne biologinis vaiko globėjas gali suformuoti panašius santykius į biologinių tėvų santykius su vaikais, kurie patvirtintų patėvių pageidavimus gauti teises į vaiką. Pavyzdžiui, patėvis (kaip globėjas) su vaiku praleidžia daugiau laiko bendraudami, todėl saugumo jausmas išsivysto greičiau. Taigi, dabar yra manoma, kad prisirišimas tarp vaiko ir patėvio turi būti vienas iš pagrindinių veiksnių pasirenkant nuolatinius namus vaikui auklėti. Taip pat, artimas emocinis ryšys yra būtinas tėvų-vaikų santykiuose (ypač motinos-vaiko santykiuose), tai nėra ribojama, ir jie priklauso nuo biologinių ar šeimyninių ryšių. Iš tikrųjų, vaikas gali ir suformuoja artimus emocinius ryšius su daugeliu žmonių, taip pat ir su patėviu. Dar daugiau, buvo atrasta, kad per tam tikrą laiko tarpą šeimos nariai, kurioje yra patėvis, pradeda mąstyt apie šeimą kaip branduoline šeimą (t.y. šeima kurią sudaro sutuoktinių pora ir jų biologiniai vaikai), o ne kaip apie šeima, kurioje yra patėvis.
Įstatymų leidėjai labai ilgai nepastebėjo naujų santykių tarp šeimos narių, įskaitant patėvių-vaikų santykiai, tokių tarpusavio ryšių daugėjo, todėl tokios šeimos, kuriuose vienas iš sutuoktinių buvo patėvis vaikui, sulaukė didelio dėmesio iš įstatymų leidėjų ir teisėjų. Kaip parodyta priede, daugelis JAV valstijų turi įstatymus, kurie suteikia trečiom šalim (ir dažnai patėviui) juridinį pagrindą prašant globos ar leidimo, net jei ir lygios teisės buvo sukurtos patėviams, ir tų teisių gavimo procesas daugeliui yra aiškus, bet teismai kiekvienoje sprendimo priėmimo fazėje išlieka dviprasmiški ir daugeliu atveju sprendimas priklauso nuo teisėjo nuožiūros.
Herein palieka iššūkį teisėjams, patėviams ir skyrybų tarpininkams : kaip ir kokiu pagrindu turėtų būti suteiktos teisės patėviams, kai artimas ir mylintis ryšys jungia patėvį ir vaiką, į kurį jie negali turėti jokio teisinio pagrindo? Šis klausimas yra svarbiausias, kai antroji santuoka baigiasi skyrybom ir patėvis trokšta nenutraukti ryšių su vaiku. Sunkumas iškyla kalbant apie psichologinį prisirišimą, kuris gali egzistuoti tarp patėvių ir vaiko, tuo pat metu neneigiant biologinio tėvų konstitucinės teisės į vaiką. Skyrybų tarpininkai dažniausiai pabrėžia šitą sunkumą tėvams, kad tebevykstantis patėvio dalyvavimas ir papildoma parama yra naudinga jų vaikui. Galų gale, patėvis turi keletą galimybių bendrauti su vaiku, jeigu biologinis tėvas/motina duoda sutikimą. Panaši problema buvo iškelta ir JAV aukščiausiajame teisme, tik ši problema buvo susijusi su senelių teisėmis į anūkus Vašingtono valstijoje, ir su dideliu atsargumu teismas buvo linkęs atiduoti teisę nuspręsti tėvams ryšium su vaiko užauginimu, su sąlyga kad vaikais bus vienodai rūpinamasi. Ir vis tik, patėvio ir vaiko, kurie gyvena šalia vienas kito, ryšys yra tikras ir autentiškas. Tokiu būdu, įrodymas gali būti įteisintas (paremtas įstatymu), kad patėvis gali būti tėvas/motina, ir kai aplinkybės leidžia turi būti atsižvelgiama į lygias teises biologiniams tėvams ir įtėviams.
Nei vienas, nei kitas faktas per daug neleidžia tvirtai nuspręsti kokios turi būti privilegijos ir pareigos, kurios būtų tinkamiausios globos ir paramos atveju patėviui. Galimybė keisti patėvio santykius su vaiku, duodant laisvę teismams atsižvelgti į kiekvieno atvejo unikalius faktus, kol galės priimti sprendimą. Neaiškumas, kuris gaubia šitą sunkią problemą gali padidinti netvarką ir besibylinėjančių pusių susirūpinimą, taip pat, kaip įžiebti viltį ar neviltį. Pirmoje šio straipsnio dalyje paaiškinsime teisinį procesą ir teismines tendencijas patėvio, kuris prašo globos ar leidimo globot vaiką po skyrybų. Taip pat, panagrinėsime patėvių pareigas vaikui po skyrybų Vėliau apibūdinsime ir pakritikuosime teisinius patarimus susietus su patėvių globa vaikams po skyrybų. Pabaigoje, apžvelgsime pasiūlymus šeimų specialistams būnant tokiose rolėse: kaip vedybų patarėjams, skyrybų tarpininkams ir advokatams, kurie dirba šioje srityje.

Patėvių globa

Suaugęs žmogus, kuris turi vaiką yra atsakingas už to vaiko priežiūrą, kontrolę ir išlaikymą. Mayone apibrėžia trijų žingsnių (lygių) procesą, kurio metu patėvis skyrybų atveju gali prašyti globos vaikui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-14
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis24.63 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patevio teises i vaika po skyrybu [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą