Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Įvykio vietos apžiūra

Įvykio vietos apžiūra

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvykio vietos apžiūra. Įvykio vietos apžiūra nužudymo atveju. Įvykio vietos apžiūra, įvykus vagystei su įsilaužimu. Įvykio vietos apžiūra autoįvykio vietoje.

Ištrauka

Kriminalistikos literatūroje įvykio vietos apžiūra apibūdinama įvairiai, tačiau principinio skirtumo nėra, skirtumai dažniausiai būna redakcinio pobūdžio:
"Įvykio vietos apžiūra – tai neatidėliotinas tardymo veiksmas, susidedanti iš materialinių objektų esančių nusikaltimo įvykio vietoje būklės ir savybių suvokimo, išstudijavimo ir fiksavimo, siekiant išaiškinti buvusį įvykį, nusikaltėlio asmenybę, nusikaltimo motyvą ir kitų aplinkybių priklausančių tiriant nusikaltimą".
"Įvykio vietos apžiūra – nuodugni nusikaltimo vietos apžvalga ir įrašymas į protokolą išimtų pėdsakų, nusikaltėlio paliktų įrankių, jo sugadintų daiktų ir apskritai visa, kas gali turėti reikšmės nustatant patį nusikaltimo faktą, taip pat nurodyti nusikaltėlį ir jį įkalinti.
Bet ko gero racionaliausiai įvykio vietos apžiūra apibūdinama taip:
"Įvykio vietos apžiūra – toks tardymo veiksmas, kurio metu betarpiškai akivaizdžiai ištiriama ir užfiksuojama įvykio vieta, jos aplinka, surandami, įtvirtinami ir paimami nusikaltimui ištirti reikalingi objektai".
Įvykio vietos apžiūra paprastai yra neatidėliotinas tardymo veiksmas, atliekamas pradinėje nusikaltimo tyrimo stadijoje. Įvykio vietos apžiūros organizatorius, vadovas ir tiesioginis vykdytojas yra tardytojas, bet praktiškai apžiūrėti įvykio vietos dažniausiai vyksta ne tardytojai, o kriminalinės policijos ar kiti pareigūnai.
Įvykio vieta kriminalistikoje – tai vieta, kurioje buvo padarytas nusikaltimas (nužudymas, vagystė, plėšimas, išžaginimas ir kt.), ir vieta, kurioje randama nusikaltimo įrankių, pėdsakų, daiktų ir kt. (pvz. lavono kūno dalys, ginklas, kuriuo buvo nužudytas žmogus, pavogti daiktai ir kt.). Ne visada įvairių pėdsakų ar nusikaltimo įrankių suradimo vieta būna nusikaltimo padarymo vieta, t.y. jos ne visada sutampa, tačiau visais atvejais tai bus įvykio vietos.
Aiškinant ir tiriant nusikaltimus, išskirtinę reikšmę turi įvykio vietos apžiūra. Jos aktualumą ir svarbą nulemia tai, kad:
apžiūros metu randama daug įvairių pėdsakų ir kitų materialių objektų. Šie įkalčiai proceso metu yra nepakeičiami;
gaunama per įvykio vietos apžiūrą informacija apie nusikaltimą ir jo dalyvius pagal laiką dažniausiai yra artimesnė informacija gaunama iš kitų šaltinių. Tad ji yra tiksliausia ir mažiausiai pakeista. Įvykio vietoje dažniausiai galima stebėti tiesioginius nusikaltimo padarinius;
apžiūrint įvykio vietą, galima rasti ne tik pėdsakus, bet ir gauti informacijos apie įvykio situaciją, nusikaltimo padarymo mechanizmą, nusikaltimo dalyvių veiksmus įvykio vietoje ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.5 KB
AutoriusZIVILE
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasR. Jurka
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivykio vietos apziura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Utenos kolegija
  • R. Jurka
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą