Išplėstinė paieška
 
 
 

MIME apžvalga

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Elektroninis paštas ir MIME standartas. Kodų lentelės. Lietuviški ir tarptautiniai kodų lentelių standartai. Reikalavimai MIME pašto programoms. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe analizuojamos Lietuvoje paplitusios elektroninio pašto programos. Nagrinėjama, kaip jos perduoda nacionalinius rašmenis. Nacionalinių rašmenų (8bitų ženklų) perdavimą aprašo MIME standartas, tad daugiausia remiamasi šiuo standartu ir analizuojant programas žiūrima, kiek jos tenkina šio standarto reikalavimus. Tuo tikslu atlikti įvairūs testai: tikrinama, kaip programos tvarkosi su įvairiomis ženklų kodų lentelėmis.
Šio darbo tikslas – išskirti tuos MIME reikalavimus, kuriuos turi tenkinti pašto programos, kad teisingai siųstų nacionalinius rašmenis, ir ištirti, kuriuos iš jų tenkina įvairios pašto programos.


Elektroninio pašto naudojimą aprašo įvairūs standartai. Juos galima suskirstyti į tris grupes:
1. standartai, aprašantys laiško siuntimo tarp pašto stočių protokolą;
2. standartai, aprašantys laiško formatą bei reikalavimus pašto programoms;
3. standartai, aprašantys laiško paėmimo iš pašto stočių protokolus.
Darbe nagrinėjami nacionalinių rašmenų persiuntimo klausimai, todėl didžiausias dėmesys skiriamas antrajai standartų grupei. Laiškų siuntimo tarp pašto stočių ir paėmimo iš jų protokolai nenagrinėjami.
Baziniai elektroninio pašto standartai buvo patvirtinti 1982 metais. Jie pateikti dviejuose dokumentuose: RFC 821 ir RFC 822. Pirmasis aprašo laiškų siuntimo tarp pašto stočių protokolą SMTP, antrasis – elektroninio laiško formatą. Deja, šie standartai laiškuose leidžia naudoti tik ASCII (7 bitų) ženklus. Kadangi nacionaliniams rašmenims reikalingi visi 8 bitai, buvo sugalvoti būdai juos koduoti 7 bitų ženklais. Labiausiai paplitę UUENCODE ir BinHex metodai. Tačiau jų naudojimas nebuvo griežtai standartizuotas, todėl priklausomas nuo realizacijos. Pavyzdžiui, laiškas, užkoduotas UUENCODE būdu viena programa, ne visada galėjo būti atkoduotas kita programa. Antra vertus, šiais būdais koduojami tik laiško priedai, o ne paties laiško tekstas.
Tad reikėjo standarto, kuris leistų laiško tekste naudoti ir siųsti 8 bitų ženklus. Toks standartas buvo priimtas 1992 m. birželio mėn. ir pavadintas MIME (angl. Multipurpose Internet Mail Extension) protokolu. Iš pradžių jį sudarė du dokumentai: RFC 1341 ir RFC 1342. Vėliau jis buvo taisomas ir pildomas. 1993 m. rugsėjį buvo paskelbti RFC 1521, RFC 1522 (šiais dokumentais dar ir dabar daug kas vadovaujasi). Šiuo metu naujausia – 1996 m. lapkričio mėn. redakcija. Ją sudaro penki dokumentai RFC 2045-2049. 1997 metais buvo sukurtas papildomas dokumentas - RFC 2231. Taigi lyginant su ankstesniais pašto standartais, dabar atsirado galimybė perduoti 8 bitų ženklus tiek laiško kūne, tiek antraštės laukuose (kur paprastai nurodoma laiško tema, siuntėjo ir gavėjo vardai, kita informacija). Be to, MIME standartas suderinamas su senomis pašto programomis, kurios dirba 7 bitų režimu. Tam tikslui standartas numato du būdus 8 bitų ženklams koduoti 7 bitų ženklais: "base64" ir "quoted-printable". Savaime suprantama, kad laiške turi būti pažymėta, jog naudojamas minėtas standartas (kad priimančioji pusė teisingai interpretuotų laišką). Todėl buvo įtraukti keli papildomi antraštės laukai:
• MIME versijos laukas;
• siunčiamų duomenų tipą ir kodų lentelę nurodantis laukas;
• duomenų kodavimo būdą nurodantis laukas.
Žinodamas, kokiu būdu užkoduoti duomenys, gavėjas gali juos teisingai atkoduoti; turėdamas kodų lentelę, gavėjas gali patikrinti, ar ji sutampa su kompiuteryje esančia ir jei ne, gali laiško tekstą perkoduoti.
Kai kurios programos, gavusios laišką, jį iš karto perkoduoja į kompiuterio naudojamą kodų lentelę ir tokiu pavidalu jį saugo kompiuteryje. Kaip žinia, perkoduojant prarandami tie ženklai, kurių nėra toje gavėjo kodų lentelėje, todėl būtų geriau saugoti laišką tokiu pavidalu, koks atėjo paštu, o ekrane rodyti perkoduotą.
Kadangi vienu pavidalu laiškas pateikiamas žmogui, o kitu (dažniausiai užkoduotu) - siunčiamas tarp pašto stočių, tai MIME standarte minimi du terminai, būtent: lokalioji laiško forma ir kanoninė forma.
Labai svarbu, kad pašto programa griežtai laikytųsi standarto reikalavimų pervesdama laišką iš vienos formos į kitą tiek kai jį siunčia, tiek kai priima, kitaip vartotojas gali nematyti normalaus teksto. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis144.09 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word MIME apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą